Якщо ви коли-небудь мали справу з поломкою телевізора, а саме коли на екрані немає зображення, навіть коли він увімкнений, то в таких ситуаціях ви, швидше за все, можете мати справу з пошкодженнями підсвічування телевізора. Підсвічування є невід'ємним джерелом світла на екрані телевізора і у разі його відсутності це призводить до того, що на екрані не відображається зображення. Пошкодження підсвічування, швидше за все, викликане проблемами в двох основних компонентах, що становлять підсвічування: платі драйвера/силовій платі підсвічування або самих смугах підсвічування.
Але не варто переживати, ця проблема може бути виправлена швидко та легко за допомогою наших спеціалістів з ремонту телевізорів «Дніпро». Варто ознайомитися докладніше з процедурою заміни підсвічування та вивчити ефективний та недорогий спосіб усунення проблеми.
Можливі причини несправності підсвічування
Ушкодження підсвічування відбувається з таких можливих причин.
- Раптові стрибки напруги
- Несправні світлодіодні лампи підсвічування
- Проблеми з платою драйвера світлодіодів
- Проблеми з блоком живлення/материнською платою
- Фізичні втрати або пошкодження водою
Визначити несправності підсвічування можна за однією або декількома ознаками, а саме:
- Телевізор вмикається без відображення зображення.
- Тьмяний екран вказує на несправне світлодіодне підсвічування.
- Мерехтливий екран — це можливість світлодіодної стрічки, що вмирає.
- Темні ділянки викликані несправністю деяких світлодіодних ламп.
- Секції світлової плями виникають, коли розсіювач цих світлодіодних ламп падає.
- Половина темного екрана вказує на весь бік підсвічування.
- Світло, що просочується по краях телевізора, вказує на те, що світлодіодні лампи перемістилися всередину телевізора.
Варто розуміти, що без підсвічування жоден LCD телевізор не може нормально працювати. Тому варто розібратися з тим, як замінити LED підсвічування телевізора в домашніх умовах.
Як виправити підсвічування на телевізорі?
Проблема з підсвічуванням виникає тільки в LED-телевізорах, оскільки QLED-і OLED-телевізори не мають підсвічування. У ЖК-телевізорах використовувалося підсвічування з люмінесцентних ламп, але зараз їхнє виробництво зупинено, оскільки технологія застаріла.
Слід розібратися з тим, що необхідно враховувати перед тестуванням та ремонтом. Розглянемо ваші дії, які ви повинні виконати:
По-перше, підтвердіть проблему з підсвічуванням. Найпростіший спосіб – направити біле світло на екран. Якщо графіка відображається під час освітлення, пристрій несправний. Для такої перевірки рекомендується розмістити телевізор на м'якому килимку екраном вниз, щоб запобігти появі подряпин на екрані.
По-друге, обов'язково зробіть багато фотографій на кожному етапі, щоб простежити та зібрати телевізор після ремонту.
По-третє, помістіть гвинти в стаканчики і позначте їх, щоб не втратити їх при збиранні. Це дуже допоможе вам, насправді.
Після того, як ви підготувалися, залишилося зібрати всі необхідні інструменти, а саме:
- Тестер світлодіодного підсвічування
- Шуруповерт або викрутки відповідно до гвинтів у телевізорі
- Малярні стрічки.
- Пристрій перевірки напруги/мультиметр
- Стара кредитна або подарункова картка
Прийнявши до уваги перераховані вище рекомендації, можете приступати до тестування та ремонту техніки.
Як дізнатися, що у вас зламалося підсвічування?
Припустимо, у LCD телевізора наступна несправність: Він вмикається з пульта, але екран не вмикається. Якщо телевізор не вмикається навіть з пульта, спробуйте замінити батареї. Залишилося перевірити екран, коли на дисплей спрямований світло ліхтарика, тобто примусове підсвічування, зображення з'являється. Вердикт - не працює драйвер або аналогічне підсвічування, можливо через те, що перегоріли спеціальні шлейфи з припаяними світлодіодами, необхідно розбирати телевізор та оглядати деталі під час пошуку несправності.
Попередження! Розтин корпусу РК телевізора можливий лише за наявності навичок роботи зі складними пристроями та невеликого досвіду, інакше краще не ризикувати.
Починайте знімати задню кришку. Робіть це акуратно і не поспішаючи. Спочатку вам потрібно буде від'єднати ніжки від підставки та відкрутити підставку по всьому периметру виробу. Якщо кришка не знімається – значить, є стопорний болт, докладати зусиль не варто, його треба знайти та відкрутити.
Після зняття задньої кришки перевірте вихідну напругу. Якщо з напругою все нормально, вам необхідно перевірити підсвічування самого екрана. Його розмір складає всього 100В, що говорить про наявність несправності підсвічування РК-телевізора.
У телевізорах типу "крижане світло" використовується спеціальний комплект світлодіодів з лінзами, який встановлюється по всій поверхні екрану для забезпечення чіткого освітлення. Щоб отримати доступ до нього та відремонтувати підсвічування телевізора LG, необхідно спочатку зняти матрицю.
Розбирання телевізора
У телевізорі три основні плати – Main, T-con та Power.
Зняття та розбирання матриці своїми руками - робота дуже копітка, хід безрозсудний, можна і новий телевізор купити. Тому без досвіду краще не робити жодних ремонтів. Для виконання цього типу робіт вам слід слідувати наступним крокам:
Необхідно підготувати робоче місце і два столи, на які укласти матрицю та плівки, що розсіюють.
Перед початком цієї роботи ретельно вимийте руки, щоб випадково не залишити на фільтрах і самій матриці брудні відбитки пальців, які можуть негативно позначитися на якості зображення.
Особливу увагу слід приділити декодерам – неточні рухи можуть призвести до урвища шлейфу.
Подальший демонтаж здійснюється у кілька етапів:
- Плата T-con легко знімається після від'єднання пряжок та викручування болта між ними.
- Потім необхідно зняти металевий захист декодерів. Для цього відкручуються бічні болти, після чого вони тримаються тільки на гумометалевих опорах.
- Після цього вам доведеться зняти передню рамку телевізора - відкручуємо болти кріплення по колу, кладемо виріб на задню кришку і знімаємо рамку.
- Знімаємо рамку, перевертаємо екран, але при цьому акуратно тримаємо матрицю, адже вона нічим не фіксується. Виріб тримається на матриці, декодери розташовані зверху та можуть зніматися з гумових кріплень, але з особливою обережністю.
Матрицю обов'язково перемістіть на підготовлене місце.
Усунення несправностей
Тепер починається безпосередній ремонт підсвічування телевізора: для цього потрібно акуратно зняти всі засувки, розташовані по контуру, зняти пластикову рамку і зняти плівки, що розсіюють, щоб відкрити світлодіоди.
Різні моделі та марки телевізорів матимуть своє підсвічування, в деяких випадках це може бути три ряди по 7 світлодіодів, а для інших моделей – від трьох до шести штук.
На всіх телевізорах, що використовують таке підсвічування, світлодіоди з'єднані послідовно. Тому коли один з них відключається, вся система перестає працювати. Якщо драйвер несправний, на всю систему не подається напруга. При горінні одного зі світлодіодів напруга відновлюється, але всі зусилля пристрою включити систему марні: хоч 200 вольт, ланцюг розімкнений.
Знайти світлодіод, що перегорів, непросто: якщо горіння в місці кріплення немає, необхідно перевіряти кожен елемент окремо.
Заміна світлодіода
Заміна підсвічування телевізора може спричинити деякі труднощі. Наприклад, за результатами тестування було виявлено декілька несправних світлодіодів. Купити змінну планку досить складно – ці деталі не поставляються до сервісних центрів, їх можна замовити на сайті виробника, але це довго і дуже дорого. Отже, вихід тільки один — заміна окремих діодів, хоча знайти їх на радіоринку буде складно. Фахівці запевняють, що можна купити вироби вже зварені, але корисні, після довгих пошуків було придбано саме такі.
Користувачам слід знати, що всі смужки приклеєні на двосторонній скотч, тому їх необхідно прогрівати спеціальною сушкою для паяння, щоб скотч відклеївся. Для цього брусок закріплюють у тримачі та нагрівають знизу феном, консервну банку оплавляють і браковану деталь видаляють. Паяти його слід так само, щоб не пошкодити світлодіод.
Це важливо! Усі цілі заводу встановлюються за допомогою компаунду. Тому при їх видаленні потрібно діяти дуже обережно. Потім кожен із них має бути встановлений на колишнє місце, щоб не порушити початковий фокус.
Ще одне застереження: ви можете отримати світлодіоди, у яких негативна маса трохи більша, ніж позитивна, тому вам доведеться відрізати точку контакту, щоб припаяти діод.
Те, що трохи пошкоджено фарбу, не проблема. Аналогічно припаюємо решту світлодіодів і приклеюємо лінзи на суперклей. А ось відреставрований вигляд панелі підсвічування, зібраного та готового до роботи.
Як ми бачимо на практиці, у ремонті світлодіодного підсвічування матриці телевізорів є багато нюансів. Не знаючи цього неможливо отримати позитивний результат.
Висновок
Коли ремонт системи завершено, перш ніж приступити до остаточного складання, підключаємо напругу до планок і перевіряємо світло всіх світлодіодів. Якщо все в нормі, збираємо телевізор, виконуючи всі операції розмірено та акуратно, як при розбиранні.
Після закінчення підсвічування краще не доводити до максимуму, а обмежити до 75% — у такому режимі світлодіоди працюють у звичайному режимі та, на думку фахівців, прослужать набагато довше.
Коли пристрій готовий до роботи, встановіть телевізор на колишнє місце, включаємо в мережу та оцінюємо якість: якщо на екрані немає плям світлих або темних кольорів, значить ремонт проведено правильно, з дотриманням рекомендацій. І ви можете отримати максимальну віддачу від свого телевізора, навчившись правильно настроювати цифрові канали на телевізорі.