Проблеми з самим ременем виникають рідко і якщо він злітає зі шківів, причина цього найчастіше полягає в перевантаженні барабана або в поломці одного з важливих вузлів апарату. У випадках, коли це відбувається регулярно, необхідно запросити майстра, щоб він виконав діагностику та ремонт пральної машини. У цій публікації будуть розглянуті основні фактори, що призводять до того, що ремінь злітає, а також варіанти дій у разі таких ситуацій.
Найчастіші причини зіскакування приводного ременя прання
При передачі обертання з електродвигуна на барабан, приводний ремінь зазнає великих навантажень. Тому навіть при невеликому порушенні свого становища щодо шківів він може злітати. Приводом для цього може стати як недотримання рекомендацій виробника щодо завантаження прання, так і технічна поломка.
Першою ознакою того, що виникли проблеми з приводним ременем, є відсутність обертань барабана при явно чутному гуркотінні електродвигуна машинки. Спроби барабана почати обертання свідчать про те, що ремінь на місці, але він розтягнувся або ослабли кріплення електромотора або одного зі шківів.
Коли злітає ремінь справного прання
Але не завжди ремінь, що злетів, є ознакою поломки. Іноді він може не втриматися на шківах при надто великій вазі речей у барабані, особливо великих чи важких. Вони створюють сильну вібрацію та ривки при обертанні барабана, які передаються на приводний ремінь та шківи. Це може призвести до того, що ремінь злітає. У таких випадках достатньо надіти ремінь і можна продовжувати експлуатацію машинки, дотримуючись всіх правил, прописаних виробником у посібнику користувача.
Щоб дістатися шківів і ременя, достатньо зняти задню стінку прання. Але перш ніж приступити до розбирання корпусу, необхідно знеструмити апарат, витягнувши штекер шнура з розетки, і відключити від водопостачання. Після цього потрібно:
- викрутити шурупи по периметру задньої кришки, зняти її та прибрати убік;
- дістати з надр машинки ремінь, що злетів, і візуально оцінити його стан. За наявності слідів руйнування або розтягування, придбати нову деталь того самого типорозміру та конфігурації;
- надягти ремінь на невеликий шків електродвигуна;
направити ременную передачу на великий шків барабана і, повільно - обертаючи шків рукою, укласти ремінь у пази;
- уважно оглянути всі компоненти всередині пралки на відсутність їх пошкоджень ременем, що злетів;
- зібрати пральну у зворотній послідовності.
Після підключення до водопроводу та до електрики, запустити тестове прання. Якщо проблем із приводним ременем більше не виникає ви успішно усунули причину зупинки прання. Але якщо зіскакування повторюються повторно винуватцем проблеми, напевно, є поломка іншого вузла і необхідно запросити майстра для діагностики та ремонту.
Поломки, які призводять до проблем із приводним ременем
До частого зіскакування приводного ременя зі шківів прання призводять такі поломки:
- Розтягування ремінної передачі. Для відновлення нормальної роботи прання потрібно купити аналогічний ремінь та надіти його на шківи, як описано в попередньому розділі.
- Руйнування підшипникового вузла барабана. Згодом вологостійке мастило сальника вимивається і на поверхні підшипника починає проникати рідина з бака. Там утворюється шар корозії та поступово руйнуються. Люфт барабана збільшується і виникає перекіс шківа. Це створює умови для зіскакування приводного ременя. Зазвичай цей процес супроводжується гучними звуками. При знятті задньої кришки, з-під великого шківа видно іржаво-масляні патьоки. Запросіть майстра для заміни підшипників. Самостійно виконати цю процедуру дуже складно, оскільки доведеться повністю розібрати пральну машину, розполовинити барабан, вибити підшипники та замінити їх. Після цього загерметизувати бак, правильно зібрати машинку та перевірити її роботу у всіх режимах.
- Поява тріщин на хрестовині. Зазвичай до таких наслідків призводить тривала робота апарату з несправним підшипниковим вузлом. При цьому симптоми поломки нагадують зовнішні прояви при зруйнованих підшипниках. Для заміни хрестовини також краще скористатися послугами сервіс-центру, оскільки доведеться виконати аналогічний обсяг робіт.
- Ослаблення кріплень шківа на осі барабана чи електродвигуна. Через компоненти, що розбовталися від вібрації, може виникнути перекіс шківа, і ремінь злітає. Для нормалізації роботи машини досить підтягнути кріплення цих вузлів.
- Деформація одного з елементів прання, що обертаються (барабану, осі, шківа або валу електромотора). Необхідно замінити деформовану деталь.
Не слід залишати поза увагою ситуації, коли без жодних приводів, часто злітає ремінь приводу. Ігнорування цього сигналу завжди призводить до більш дорогих поломок. Зверніться до сервіс-центру і майстер проведе повну діагностику, а при необхідності оперативно відремонтує пральню.