Чистка димоходів у Дніпрі

Наші майстри працюють з 8.00 до 21.00 без вихідних

Наші телефони:

(097) 887-93-88
(095) 443-80-42

Залишити заявку

Наша адреса:
м. Дніпро, вул. Короленка 3

Переваги для вас

Швидко

  • Ремонт у день заявки
  • Від 15 хвилин до 24 годин
    залежно від поломки

Недорого

  • Низькі ціни на ремонт
  • Орієнтовні ціни
    можна знайти у прайслисті

З гарантією

  • Досвідчені майстри
  • Від 3 до 12 місяців гарантії
  • Гарантійний документ

Без Б/У запчастин

  • Якщо деталь вийшла з ладу, ми замінюємо її на нову
  • Лише оригінальні запчастини

Ціни на ремонт Чищення димоходів

Найменування послуги Вартість

Ремонтуємо усі бренди Чищення димоходів, включно:

Чистка димоходів у Дніпрі

Запорукою успішного та безпечного проходження опалювального сезону, при індивідуальному опаленні, є справність та чистота димоходу. При експлуатації котлів на стінках димоходу утворюється сажа та осідають інші залишки продуктів згоряння. Це призводить до зменшення корисного перерізу отвору для відведення диму та, як наслідок, до зниження тяги.

При утворенні товстого шару сажі може виникнути її загоряння. Крім цього всередину димаря потрапляють різні сторонні предмети (гілки, листя та ін.), які також часто стають причиною зникнення тяги та спалахів. Щоб запобігти таким небезпечним явищам, необхідно, незалежно від типу палива, щонайменше двічі на рік чистити димохід. Для цього краще скористатися послугами професіоналів із сервісного центру, оскільки самостійно це зробити непросто.

Як очистити димар

Незважаючи на розвиток технологій та появу різних пристроїв, що полегшують працю, очищення димоходів поки що виконується вручну. Існує кілька методів очищення димарів, про які ми розповімо у цій невеликій публікації.

Основні способи чищення димоходів

Для доступу до внутрішньої поверхні димового каналу у кожному димарі передбачаються спеціальні ревізійні отвори (або маленькі люки), які у нормальному стані закриті. Через них збирається сажа, що обсипалася зі стінок димового каналу. Найчастіше для професійного та самостійного очищення димарів використовують такі методи:

  • Ручне очищення внутрішніх поверхонь димканалу зсередини приміщення (знизу димоходу)

Для цього використовують гнучкий прут, на кінець якого насаджений спеціальний йорж (існує кілька типів йоржів, що відрізняються формою та жорсткістю). Його просовують внутрішньо димового каналу через ревізійний люк або навіть безпосередньо з топки. Рухаючи йорж по черзі вгору й униз, зривають сажу із внутрішніх стінок димаря. Після закінчення процесу сміття вигрібають із ревізійного отвору та утилізують. Це найпростіший метод, оскільки відсутня необхідність добиратися до верхньої частини труби, яка дуже рідко знаходиться у зручному для доступу місці.

  • Ручне очищення димового каналу зверху

Для очищення необхідно піднятися до верхньої частини димаря і опустити в димар канал спеціальну щітку з вантажем, яка кріпиться на міцному шнурі. Просуваючись вгору і вниз, щітка захоплює сажу, що осіла на стінки, і відправляє її на дно димаря, до ревізійного отвору. До переваг такого методу можна віднести можливість візуального контролю за процесом очищення. До недоліків – безпека проведення робіт та неможливість їх виконання у дощову чи вітряну погоду.

  • Хімічна очистка

Для її проведення використовують спеціальну речовину – каталізатор спалювання сажі. Воно може бути як у вигляді рідини, так і у формі брикетів чи порошку. При згорянні цього речовини утворюються їдкі пари, які взаємодіючи з сажею, розм'якшують її структуру. Частина її обсипається до ревізійного відвару, частина вилітає у трубу. Каталізатор насипають біля топки на дрова та підпалюють їх. Такий спосіб підійде лише для твердотопливного котельного обладнання.

  • Роторне очищення димканалу

Це різновид механічного очищення димаря знизу. Для видалення сміття зі стін димаря використовується спеціальна нейлонова щітка, насаджена на трос. Його кінець вставляється в патрон шуруповерта або низькообертового дриля. Пройшовши по всіх поверхнях всередині димаря, можна видалити практично все сміття, що скупчилося там, включаючи сажу та інші види відкладень. До переваг такого способу відносять можливість якісного очищення безпосередньо з приміщення, легкість і швидкість виконання, ніжний вплив на внутрішні поверхні димоходу, а також можливість очищення при вигинах димканалу.

Враховуючи особливості різних типів димарів, цю роботу слід довіряти фахівцям. Вони не тільки виконувати якісне очищення димканалу, а й перевірять рівень тяги.

Як дізнатися, що димар засмічений

 

Про те, що на внутрішніх стінках димаря накопичилася велика кількість сміття та сажевого нальоту, можна судити за такими ознаками:

  • поява у приміщенні котельної запаху диму. Причина – зниження тяги;
  • з димаря виходить чорний дим. Це з недостатньою кількістю кисню і, як наслідок, з неповним згорянням палива;
  • поява проблем під час розпалювання. Це також пов'язані з недоліком кисню;
  • підвищення витрат палива. Сажа є гарним утеплювачем, тому тепловіддача як у казані, так і в стінах димканалів порушується. Тому для нагріву
  • потрібно більше палива;
  • полум'я пофарбовані в оранжевий колір. Причина – неповне згоряння палива;
  • спрацьовування захисту від перегріву При недостатній тязі відпрацьовані гази не повністю йдуть у димар, а тепло цих газів залишається в котлі. Виникає небезпека отруєння чадними газами.

Якщо ви постійно спостерігаєте одну з цих ознак – припиніть експлуатацію котла та запросіть спеціаліста для очищення димоходу.