Холодильник можна порівнювати з робочим конем на кухні. Найімовірніше ваше холодильне обладнання підтримується в чистоті не так часто, як інші предмети домашнього вжитку. Не надаючи регулярного догляду ХО, плями та залишки їжі можуть згодом накопичуватися на зовнішніх поверхнях або внутрішніх полицях та ящиках. Забуті і швидкопсувні продукти можуть почати видавати неприємний запах щоразу, коли відчиняються двері. Багато хто задається питанням про те, чим помити холодильник, коли з нього доноситься неприємний запах? Саме в цьому питанні спробуємо докладно розібратися.
Щоб підтримувати холодильник у хорошому стані та запобігти утворенню неприємних запахів, слід скористатися кількома простими порадами, які будуть перераховані далі. Вони допоможуть ефективно очистити холодильник як усередині, так і зовні. Для ретельної обробки підготуйте кілька натуральних інгредієнтів, що чистять, і звичайні предмети домашнього вжитку, наприклад, харчову соду, воду, що миє для посуду і сухі ганчірки. Після цього перемістіть їжу в холодильник і ви можете приступати до очищення холодильника.
Миття холодильника, а точніше полиць та ящиків – це окрема тема для обговорень. Для початку слід зняти знімні полиці холодильника, решітки та ящики, щоб вимити їх вручну в гарячій воді з миючим для посуду. Будь-які скляні компоненти потрібно нагріти до кімнатної температури, перш ніж привести їх у контакт із гарячою водою, інакше вони можуть тріснути. Якщо плями від їжі надто стійкі, їх потрібно прикрити вологою тканиною на кілька хвилин, таким чином вони розм'якшуться перед видаленням за допомогою скребка. Особливу увагу потрібно приділити нижній частині ґратчастих стійок, яка є місцем для збору сміття. Інформацію про те, як помити холодильник, не знайти в інструкції користувачеві до холодильного обладнання. Тому ми з вами поділимося всіма премудростями.
Чим помити холодильник усередині для знищення запаху і що потрібно знати?
Смердить холодильник усередині? Це досить поширена проблема. Щоб відмити ящики та полиці, які не вдається зняти, а також бічні стінки всередині, використовуйте харчову соду та трохи води. Холодильник слід прочистити всередині з використанням суміші 1 до 7, де 1 частина – це харчова сода, та 7 частин – води. Радимо обходити стороною комерційні засоби для чищення, оскільки їх запах може вбирати їжа. Протирайте поверхні зверху-вниз, щоб краплі не потрапляли на очищену поверхню. Використовуйте зубну щітку або зубочистки, щоб дістати сміття з тріщин і щілин, які неможливо торкнутися тканиною.
Чим мити холодильник від запаху?
Ваш холодильник - це ідеальне середовище для неприємних запахів, якщо не вживати необхідних заходів. На щастя, ви можете позбутися неприємного запаху холодильника без використання будь-яких агресивних хімічних засобів для чищення. Після того, як ви ополоснете і висушите всі поверхні, дезодоруйте холодильник, наповнивши відкритий контейнер сухою харчовою содою і залишивши її на нижній полиці. Він поглине будь-які запахи, які можуть з'явитися поряд з їжею в майбутньому, тому тримайте його там, коли наповнюєте холодильник. Ви можете зробити нейтралізатор запаху своїми руками із підручних засобів.
Коли ваш холодильник буде чистим та дезодорованим, приберіть все назад. Зараз також гарний час, щоб прибрати сміття і упорядкувати свій холодильник. Викиньте прострочені або зіпсовані продукти, згрупуйте продукти та подумайте про використання контейнерів.
Як очистити прокладку холодильника? Зверніть особливу увагу на гумову прокладку навколо дверцят холодильника. Його необхідно регулярно чистити, щоб підтримувати герметичність. Використовуйте теплу воду та рідке мило для посуду для видалення звичайного бруду та очищувач на основі відбілювача, якщо ви виявили плісняву. Ретельно промийте та витріть насухо. Потім нанесіть на ущільнення тонкий шар вазеліну, щоб він не висох.
Як очистити холодильник зовні? Тримайте свій холодильник у чистоті за допомогою гарного зовнішнього очищення. Просто протріть тканиною, оббризканою універсальним засобом для чищення, злегка змастити ручки, де може накопичуватися бруд. Не забувайте час від часу протирати верхню частину холодильника. Згодом там може накопичуватися пил.
Як чистити холодильник з нержавіючої сталі? Метод трохи відрізняється, тому скористайтеся цими порадами, щоб позбавитися плям і відбитків пальців. Для швидкого очищення протріть поверхню спочатку вологою серветкою з мікрофібри, потім сухою. Якщо бруд виявиться більш стійким, спробуйте медичний спирт. Нанесіть кілька крапель медичного спирту на м'яку тканину та протріть плями.
Як чистити змійовики холодильника? Навіть ті частини холодильника, які ви не бачите, наприклад змійовики, потрібно час від часу чистити. Хоча чищення змійовиків холодильника трохи складніше, але виконання цієї роботи може допомогти вашому холодильнику працювати краще та довше. Виконайте такі дії, щоб очистити змійовики холодильника, і ви зможете з упевненістю виключити це завдання з обслуговування будинку зі свого списку справ.
Перед тим, як почати, перегляньте конкретні інструкції в посібнику користувача. Якщо ви не можете знайти, пошукайте в Інтернеті. Більшість виробників побутової техніки мають свої посібники в Інтернеті, і ви можете знайти своє, виконавши пошук за номером моделі.
Незалежно від того, яка у вас марка чи модель, першим кроком у очищенні змійовиків завжди є відключення холодильника від мережі. Потім знайдіть змійовики (деякі знаходяться на задній стороні холодильника, а деякі на нижній). Якщо ваші знаходяться на задній стінці холодильника, обережно відсуньте пристрій від стіни. Використовуйте спіральну щітку (довгу тонку щітку, схожу на щітку для чищення пляшок) та очистіть нею навколо спіралей. Змісти або пропилососьте сміття з підлоги, поверніть холодильник на місце і знову увімкніть його.
Для моделей зі змійовиком на дні холодильника зніміть ґрати з передньої сторони холодильника. Використовуйте спіральну щітку для ретельного очищення навколо змійовиків. Пропилісосьте або зберіть сміття та замініть решітку перед тим, як знову увімкнути прилад.
Як очистити диспенсер для води у холодильнику? Щоб і надалі насолоджуватися свіжою фільтрованою водою з холодильника, час від часу добре очищайте диспенсер для води. Як і у випадку зі змійовиками холодильника, перед чищенням слід звернутися до посібника користувача. Системи варіюються від моделі до моделі, і керівництво часто є добрим джерелом конкретних інструкцій, а також інформації щодо усунення основних проблем із диспенсером для води. Також ознайомтеся із графіком заміни фільтра диспенсера для води та генератора льоду в посібнику. Заміна фільтра відповідно до рекомендацій допоможе підтримувати дозатор і генератор льоду в хорошому робочому стані.
На лотку для диспенсера води можуть бути плями та сліди від води. Щоб очистити його, протріть піддон очищувачем на основі оцту та просушіть. Якщо не знаєте, як помити холодильник з оцтом, ось рецепт:
- розбавте оцет із водою;
- дотримуйтесь пропорцій 1 до 1.
Якщо знімний піддон, вийміть його і промийте в раковині. Не забудьте очистити нижню частину лотка. М'яка зубна щітка допоможе проникнути в будь-які важкодоступні місця.
Запах у холодильнику: що робити і як убезпечити його від запахів?
Декілька простих кроків допоможуть вашому холодильнику довше виглядати чистим і пахнути свіжістю. Щоб запобігти розливу липких продуктів, не завантажуйте холодильник неакуратними контейнерами для їжі або зіпсованими фруктами та овочами. Негайно викиньте все, що прострочено чи сумнівної свіжості. Використовуйте харчову соду та воду, щоб протерти банки, пляшки та інше. Обов'язково використовуйте чисту ганчірку та ретельно витріть усе, перш ніж покласти назад. Щоб полегшити це завдання, чистіть предмети в холодильнику, коли ви використовуєте їх при приготуванні їжі та приготуванні їжі.
Розберемося чим помити холодильник від запаху, коли в холодильнику є прострочені продукти. Мікроби в таких продуктах здатні швидко поширювати запах по всіх полицях та ящиках усередині ХО.
Як очистити холодильник після прострочення їжі? Ось кілька предметів, які вам знадобляться, щоб упорядкувати холодильник:
ZIP-пакети;
гаряча мильна вода;
чисті рушники;
Додатково: вода + відбілювач.
Отже, шкідливі продукти: очищаємо холодильник:
Крок 1. Викиньте все прострочення. Всі продукти, термін придатності яких минув, рекомендуємо викинути. Так само вчинити з будь-якими іншими продуктами, які зберігалися поруч і стикалися. Помістіть їх у герметичний пакет у відро для сміття. Якщо такі продукти зберігалися у багаторазових контейнерах, промийте їх під гарячою мильною водою.
Крок 2. Злийте воду з холодильника. Рекомендуємо злити воду, що накопичилася в холодильнику, а всі ящики і полиці дістати. Відсортуйте продукти, ті, що придатні до вживання, на якийсь час виставте на стіл, поки чиститимете холодильник. Продукти не рекомендується залишати без охолодження більш ніж на 2 години.
Крок 3. Вимийте знімні частини. Всі полиці та ящики, а також будь-які знімні деталі вимийте вручну в гарячій мильній воді. Висушіть їх за допомогою рушника. Не ставте холодні скляні полиці або ящики під гарячу воду, оскільки вони можуть тріснути. Попередньо прогрійте до кімнатної температури.
Крок 4. Прочистіть та продезінфікуйте холодильник усередині. Промийте порожній холодильник усередині з використанням гарячої мильної води, потім знову чистою водою, щоб змити мило. Висушіть чистим рушником. Не забудьте про необхідність протирати дверцята та всі ящики, які не знімаються. Використовуйте розчин із 1 ст. л. рідкого відбілювача та води, щоб продезінфікувати холодильник.
Бруд та жовтизна на холодильнику – топ-6 порад з очищення
Перш ніж розпочати чищення ХО, визначте ступінь забруднення. Якщо ви просто бачите сліди від рук, це одне. Коли ж потрібно відмити холодильник від наклейок, плям та інших «художніх задумів», а також, якщо ви помітили, що пластик помітно пожовк, у цьому випадку доведеться трохи попітніти. Розберемося, чим і як відмити холодильник зовні?
1. Спеціальні засоби для чищення. Звичайним миючим можна легко пошкодити гладку поверхню ХО. Спеціальні засоби діють максимально дбайливо та ефективно. Вони знають, як швидко почистити холодильник і очищають його до блиску. А якщо виникає необхідність позбавитися жовтизни, рекомендуємо купувати саме спеціальні засоби для побутової техніки, оскільки універсальні відбілювачі не впораються з таким завданням. Найменше жовтизні схильні до червоних і чорних холодильників.
2. Засіб для миття посуду. Це один з найдоступніших і найефективніших варіантів, який допоможе очистити ХО. Справа в тому, що це не абразив і поверхня не подряпає, має приємний запах і є у кожному будинку. Нічого не треба шукати, все є під рукою.
3. Господарське мило. Спосіб простіше не придумати. Для максимальної зручності рекомендується натерти мило на великій тертці та трохи підігріти. Таку кашку нанесіть на брудні ділянки та залиште не надовго, а після змийте. При необхідності можна трохи потерти. Жирні плями йдуть без проблем.
4. Харчова сода. Використовувати її для натирання зовнішньої частини холодильника точно не можна. Але можна розчиняти застарілі плями. Просто залийте 1 ч. л. соди водою, щоб вийшла густа суміш. Нанесіть її на пляму та залиште. Через півгодини-годину акуратно витріть соду.
Народні засоби:
5. Зубна паста. Ще одним надійним помічником у боротьбі з плямами є зубна паста. Вона не залишає подряпин та потертостей, але працює просто на ура. Може нейтралізувати навіть сліди від маркеру. Досить просто нанести пасту на м'яку губку і трохи потерти брудну ділянку. Через час змийте все водою, щоб не залишилося розлучення.
6. Фен. Впоратися з наклейками не так просто, особливо з урахуванням особливостей клею, який з роками твердне і буквально прикипає до поверхні. На щастя, це легко виправити за допомогою звичайного фена. Він творить дива і якщо просто подути їм зовсім близько від наклейки, то проблема зникне само собою.
Бруд, сморід і пліснява всередині – поради щодо очищення
Чим відмити холодильник усередині, коли він брудний, смердить чи в плісняві? Прибирання всередині холодильника - найважливіша частина, оскільки вона пов'язана з якістю продуктів. ХО слід ретельно вимивати від плісняви та іншої живності, інакше є ризики захворювань, які спричинені різними мікробами. Щоб уникнути цього, потрібно завжди стежити за чистотою та порядком у холодильнику. Розберемося, чим помити холодильник усередині за різних проблем.
Сморід. Коли смердить холодильник усередині, спочатку визначте джерело проблеми. Якщо це щось, що завалялося між полицями, між складками в гумовому ущільнювачі, ящиках, морозилці або навіть за задньою стінкою, його необхідно знайти і викинути. Інакше ніщо не допоможе позбутися сморіду. Забуті продукти можуть смердити роками і тим самим завдавати дискомфорту всім домочадцям. Залишилося лише позбутися запаху в холодильнику.
Коли джерело неприємного запаху усунуто, залишається лише подолати це амбре. Простим рішенням є придбання нейтралізатора запахів, що діє безпосередньо на причину проблеми. Якщо такого немає під рукою, постарайтеся вивести запах харчової соди. Її потрібно розсипати по різних ділянках і залишити так на якийсь час. Це перевірений засіб для миття холодильника та від неприємного запаху. Як варіант, можете просто промити весь прилад усередині розчином соди чи винного оцту, чи протерти нашатирним спиртом.
Щоб вимити холодильник, усунувши запах певної їжі, у цьому випадку допоможуть підручні засоби. Наприклад, спробуйте шматочками нарізати чорний хліб і на добу залиште в закритому холодильнику. Можете ще спробувати залишити на полиці блюдце з активованим вугіллям, кавовою гущею або рисом. Підійдуть і сухі чайні пакетики або розсипаний на полицях ванілін. Якщо полиці не скляні чи пластикові, а з нержавіючої сталі, можна окремо промити окропом.
Зіпсована їжа в холодильнику. Почистити холодильник від запаху зіпсованої їжі можна оцтом і навіть яблучним сидром. Достатньо просто притерти внутрішню частину обладнання ганчірками, які змочені у цих засобах. Підійде і лимон, який достатньо розрізати навпіл і використовувати як мочалку. Перед миттям холодильника такими засобами, запасіться великою кількістю води: якщо не вчасно змити, кислота почне роз'їдати пластмасу.
Якщо все прибрано, але запах, як і раніше, є, не виключено, що причина в зливному отворі на задній стінці холодильника. Його потрібно періодично чистити з використанням медичного шприца чи груші. Після цієї процедури залийте будь-який дезінфікуючий засіб.
Якщо поганий запах походить від дверцят, уважно перегляньте гумові ущільнювачі по периметру. Між складками можуть потрапляти залишки їжі та перегнивати там, виділяючи відповідний запах. Впоратися з цим завданням допоможе стара зубна щітка. Змочіть її в соді або засобі для миття посуду, потім почистіть холодильник. Оцет не рекомендується використовувати в такому випадку, оскільки гума може злипатися від нього.
Як чистити морозильну камеру від запаху відомо не всім. Іноді причина може ховатися в підтіканнях від продуктів, які накопичуються між шарами льоду. Щоб морозильна камера не випромінювала неприємний запах, досить просто повністю розморозити його, прибрати весь лід, вимити полиці і просушити. Перед тим, як закласти їжу, не забудьте протерти упаковки вологою ганчіркою, щоб запах не повертався.
Бруд. Від бруду допоможе мочалка та господарське мило. Якщо плями від бруду зовсім не піддаються, можете трохи підчепити їх канцелярським ножем. При цьому слід бути дуже обережними: якщо подряпаєте, не розраховуйте на гарантію. Якщо не знаєте, як відмити холодильник зовні від жиру, цей спосіб вирішення проблеми теж добре підійде.
Цвіль. Якщо холодильник стоїть у холодному та вологому приміщенні, він може бути схильний до цвілі. Для видалення цвілі всередині холодильника не використовуйте абразивні засоби для чищення або засоби для чищення на основі відбілювача. Рекомендуємо використовувати харчову соду та змішайте 1 столову ложку з літром теплої води. Протріть поверхню, яка запліснів, потім ретельно протріть її насухо, щоб ліквідувати надлишки вологи. У більш запущених випадках може знадобитися дезінфекція холодильника.
Прочистити плісняву від пролитої рідини досить просто, але якщо проблема набагато серйозніша, то буде потрібно ретельніше очищення. Краще проконсультуватися з фахівцем з ремонту холодильника, який огляне ваш пристрій та надасть слушні рекомендації.
Профілактичні заходи для підтримки чистоти всередині та зовні
Щоб не витрачати цілий годинник на відмивання забрудненого бруду, краще якомога частіше влаштовувати профілактику. Догляд за холодильником буде займати лише 5-10 хвилин на день.
ТОП-5 секретів, як правильно мити холодильник та утримувати його в чистоті:
1. Забирайте відразу. Якщо на полицю потрапила крапля від їжі, не чекайте, коли пляма засохне. Відразу ж протріть ділянку мокрою губкою. І так із будь-яким невеликим казусом! Витрачені зараз секунди заощадять вам цілий годинник.
2. Не зберігайте у холодильнику старі продукти. Коли холодильник перетворюється на сховище для старого варення, забутого бутерброду та інше – це не нормально. Без жалю позбавтеся всього мотлоху, є це все одно ніхто не буде. До того ж, ви звільните собі простір.
3. Виробіть корисну звичку з обробки. Рекомендуємо хоча б раз на тиждень обробляти ручку дверцята холодильника за допомогою антибактеріальних засобів. Це не так складно і за раз допоможе знищити безліч мікробів.
4. Розбирайте ящики для овочів та фруктів. Щоразу поповнюючи запаси, приділяйте час на розбір ящиків для овочів та фруктів. Промивайте гарячою водою з милом і ретельно висушуйте. Після цього можна заповнювати.
5. Не користуйтеся металевими щітками та скребками. Щоразу вимиваючи холодильник, не використовуйте такий збиральний інвентар, оскільки він може пошкодити поверхню, залишивши подряпини. Використовуйте тільки м'які губки та ганчірки.
Тепер знаючи, як і чим мити холодильник усередині, у вас не буде проблем зі збиранням.