Двоконтурний котел слабо гріє воду або зовсім не гріє її - основні причини

Двоконтурний котел слабо гріє воду або зовсім не гріє її - основні причини

Двоконтурний котел слабо гріє воду або зовсім не гріє її - основні причини

Зміст:

Основне призначення газового котла полягає в обігріві приміщення. Іншими словами, котел працює на опалення. Але такий односторонній функціонал доступний лише котлам з одним контуром обігріву. Найбільш популярними і популярними сьогодні стають двоконтурні котли. Їх основною відмінністю від попереднього типу є можливість роботи на гаряче водопостачання (ГВП) завдяки наявності другого контуру обігріву.

Велику популярність двоконтурні котли набули завдяки своїй можливості забезпечити більший комфорт у побутовому використанні. Однак, неважко припустити, що двоконтурний котел є пристроєм дещо складніше, порівняно зі своїми одноконтурними аналогами. Отже, догляд за такими котлами потрібен ретельніший, ремонт котла, у разі виникнення поломок, буде складнішим і ґрунтовнішим.

Як працює двоконтурний котел?

Основною відмінністю двоконтурного котла від одноконтурного є наявність вторинного теплообмінника, який може працювати на обігрів води в режимі ГВП. Таким чином, котел працює не на обігрів приміщення, а як проточний водонагрівач. Основною перевагою такого режиму є відсутність необхідності встановлення окремого бойлера для підігріву води.

Обидва типи котла, як одноконтурні, так і двоконтурні, на обігрів приміщення працюють однаково. Спочатку включається насос котла, який ганяє теплоносій, найчастіше це вода, по радіаторах опалення. Датчик вимірює температуру теплоносія, якщо вона нижча за ту, яка встановлена ​​на панелі управління, включається пальник і відбувається нагрівання теплообмінника. Теплоносій отримує тепло від нього та нагрівається сам.

Як працює двоконтурний котел

Після досягнення заданої температури пальник відключається, але насос продовжить свою роботу ще деякий час. Через хвилину, насос також зупиняється. Як тільки теплоносій остигає, процес запускається повторно.

Головною відмінністю двоконтурного котла від одноконтурного є наявність вторинного теплообмінника. Якщо в крані вмикається гаряча вода, в котлі спрацьовує клапан, який спрямовує воду на вторинний теплообмінник. Поступово він нагріває воду, коли кран закривається, клапан знову спрацьовує та вода прямує на первинний теплообмінник.

У разі первинного теплообмінника, насос працює деякий час після зупинки нагріву, щоб дати час охолонути теплообміннику, інакше вода може закипіти. Вторинний теплообмінник не нагріває воду вище 80°С, завдяки чому закипання неможливе.

Чому котел не гріє воду?

У штатних умовах експлуатації двоконтурний котел працює на опалення та подачу гарячої води. Однак, існує низка несправностей, які здатні порушити звичайний режим роботи приладу, він може продовжувати працювати на обігрів приміщення, але гріти воду не буде.

Засор триходового клапана накипом

Триходовий клапан у конструкції газового котла призначається для перенаправлення потоку води від первинного теплообмінника, до вторинного. Це необхідно для того, щоб нагрівання відбувалося не для опалення, а для подачі гарячого водопостачання. Вода для цього нагрівається саме у вторинному теплообміннику.

Сам клапан не бере участі в нагріванні води, але накип може з'явитися на ньому і ускладнити його перемикання. В процесі нагрівання шар накипу може наростати, згодом деякі частини відшаровуються і в потоці води потрапляють у різні елементи газового котла, наприклад, триходовий клапан.

Накопичення накипу в клапані ускладнює його роботу та подальші перемикання в режим проточного водонагрівача. Як результат, газовий котел поступово припиняє працювати на ГВП, вода з крана надходитиме лише холодна.

Вирішенням проблеми є чищення клапана від накопиченого накипу, в найбільш запущених випадках може знадобитися повна заміна деталі. Як профілактика необхідно замислитися над встановленням додаткового фільтра, який зменшить кількість домішок у воді.

Несправний датчик протоки

У конструкції газового котла є кілька датчиків, які відповідають за правильну роботу приладу. Принцип роботи двоконтурного котла ми розглянули поверхово, проте навіть так зрозуміло, що в режим роботи проточного водонагрівача котел переходить тоді, коли відкривається гаряча вода в крані. Можливим такий режим стає завдяки датчику протоки.

Сам датчик представлений як вентилятора, який під впливом напору води обертається. Отже, якщо вентилятор обертається, це означає, що кран відкритий і необхідно переходити в режим ГВП. Після того, як датчик протоки починає обертатися, спрацьовує триходовий клапан і починається нагрівання води.

З цього зрозуміло, якщо датчик протоки несправний, то триходовий клапан не переключить режим роботи ГВП, вода не буде нагріватися. Як правило, датчик припиняє нормально функціонувати внаслідок серйозного засмічення. Для чищення вентилятора є два варіанти. Перший полягає в необхідності перекрити загальний стояк води, відкрити гарячу воду і максимально спустити її, після чого закрити кран і просто включити воду.

Повітря, яке в процесі проходило через труби, має прочистити вентилятор. Якщо цей метод виявиться марним, необхідно провести часткове розбирання корпусу, демонтувати датчик і почистити його вручну.

Несправний датчик полум'я

Інший датчик у конструкції двоконтурного котла, який може вплинути на нагрівання води у режимі ГВП, є датчик полум'я. Цей датчик покликаний контролювати наявність і силу полум'я в пальнику для того, щоб вода не виявилася занадто гарячою або, навпаки, була досить гарячою, залежно від установок, які були зроблені на панелі керування.

Несправний датчик полум'я

Датчик полум'я представлений у вигляді тонкого дроту, що розташовується над пальником. Щоб датчик продовжував нормально функціонувати, він має бути розташований певній відстані від полум'я. Проте, практично відбуваються випадки, коли під впливом високих температур датчик деформується і змінює своє початкове розташування.

В результаті деформації датчик перестає виконувати свої функції, полум'я стає або слабким, або зовсім відсутній. Через це вода або слабко нагрівається, або зовсім не нагрівається. Також бувають більш рідкісні випадки, коли в результаті деформації датчика полум'я вода, навпаки, гріється занадто сильно.

Щоб відновити функціонал котла, необхідно повернути датчик полум'я у вихідний стан.

Низький тиск води

Для нормальної роботи газового котла як в одному режимі, так і в другому необхідний достатній рівень тиску води в системі. В іншому випадку вода не нагріватиметься як для опалення, так і для гарячого водопостачання.

Низький тиск води в системі водопостачання може бути тимчасовим явищем, наприклад, що виник через профілактичні роботи комунальних служб. Однак, якщо такі роботи не проводяться, необхідно провести візуальний огляд вентилів та місць стику труб. Вентилі повинні бути достатньо відкритими, для нормальної протоки води, на стиках труб не повинно бути протікання.

У разі виявлення протікання, її необхідно локалізувати і, якнайшвидше, усунути. Якщо протікання не виявлено, але тиск води залишається низьким, необхідно поповнити водою розширювальний бочок, це допоможе усунути неправильну роботу котла, але лише на деякий час.

Накип у теплообміннику

Газовий котел, як двоконтурний, і одноконтурний, належить до категорії кліматичного устаткування. Прилади такого типу здатні забезпечити наше житло теплом та затишком, але також вони потребують регулярного профілактичного чищення. Якщо таку потребу ігнорувати, робота газового котла невдовзі порушується.

Накип у теплообміннику

Однією з основних вимог профілактики є чищення котла та його елементів від накипу. Нерідко, накип, що утворився, потрапляє в теплообмінник і накопичується в ньому, внаслідок чого порушується нормальний нагрівання води. Яскравою ознакою того, що теплообмінник необхідно почистити від накипу, стає те, коли вода з крана йде холодна, поступово слабо прогріваючись, але дуже швидко знову стає холодною. Пальник починає свою роботу, але незабаром згасає.

Чищення теплообмінника краще проводити комплексно. Комплексне чищення має на увазі ручне механічне чищення, після чого воно змінюється хімічним, яке передбачає промивання хімічними засобами.

Для проведення механічного чищення теплообмінника його потрібно демонтувати, що передбачає часткове розбирання котла і деяких його супутніх елементів, тому для такої роботи краще запросити майстра.

Методи чищення газового котла

Щоб уникнути необхідності вирішувати проблеми з нагріванням води, газовий котел повинен регулярно піддаватися профілактичному чищенню. Чисть необхідно котел від накипу, що скупчився, в першу чергу теплообмінник, а також від сажі і кіптяви, яка також накопичується в процесі експлуатації приладу.

Профілактичне чищення теплообмінника від накипу проводиться механічним або хімічним способом. У випадку, коли чистка від накипу відбувається не як результат несправності, а з метою профілактики, комплексну чистку можна не проводити, а вибрати один, найбільш підхожий для себе варіант.

Чистці від сажі кіптяви піддаються пальник, форсунки, газоводи, димар, трубки та інше. Для чищення від кіптяви знадобиться кілька щіток - м'яка і жорстка, йоржик, пара ганчір'я або ганчір'я, ключі для розбирання корпусу.

Чищення елементів котла від накипу проводиться приблизно раз на рік, але періодичність може змінюватися в залежності від ступеня жорсткості води, застосування фільтрів для очищення та пом'якшення води. Чистити котел від сажі та кіптяви можна рідше, залежно від інтенсивності експлуатації, чищення рекомендується проводити раз на два-три роки.

Викликати майстра

Наші майстри працюють з 9.00 до 21.00 без вихідних