Несправності в пральних машинах можуть виникати найрізноманітніші. Вони можуть відрізнятися своїм характером, ступенем складності чи способами усунення. Однією з найчастіших несправностей, яка може статися практично з кожною пральною машиною, є обрив або розтяг приводного ременя, що спричиняє невеликий ремонт прального виробу.
Привідний ремінь є досить важливим елементом прального агрегату, адже саме він передає рушійну силу від двигуна на барабан. Без ременя барабан не міг би обертатися зовсім. Безумовно, можна заперечити і навести приклад пральні машини з прямим двигунів, які не мають у своїй конструкції приводного ременя. Проте переважна більшість пральних машин сьогодні обладнана ременями і жодна з таких моделей не застрахована від його обриву.
Давайте детальніше розберемося з тим, чому це відбувається, як виявити поломку і найголовніше, як її усунути.
Як зрозуміти, що потрібна заміна ременя в пральній машині?
Якщо пральна машина працює неправильно, її функції порушуються, отже відбулася поломка. В обов'язки майстра входить насамперед виявити першопричину несправності, щоб надалі відремонтувати пристрій або замінити деталь, що вийшла з ладу. Приблизно за таким же алгоритмом слід діяти у випадку, коли відбувається урвище або розтягнення ременя.
Якщо ремінь злетів зі шківа, його потрібно надіти на місце, але, якщо привідний ремінь розтягнутий або обірвався, його необхідно замінити на новий, проте новий ремінь також слід надіти на місце. Це означає, що ремонт, що робить ремонт, людина повинна знати і розуміти, як одягається ремінь. Але про це трохи пізніше, повернемося до діагностики.
Визначити, що ремінь пральної машини злетів або обірвався можна за такими ознаками:
після включення пральної машини, програма прання запускається, двигун пристрою починає працювати і чути гул працюючого мотора, але барабан не обертається. Це означає, що приводний ремінь обірвався або злетів зі шківа барабана;
після включення можна чути, як гуде двигун, барабан не обертається, але через короткий час після старту програми прання двигун зупиняється. Це також ознака урвища ременя;
відбувається запуск програми прання, двигун починає працювати, барабан не обертається, через короткий час на дисплеї з'являється код помилки чи електроніка пральної машини зависає. Код на дисплеї означатиме обрив ременя;
програма прання запускається, двигун працює, барабан починає обертатись, але коли програма доходить до етапу віджиму, барабан зупиняється і не може вийти на високі обороти. Це ознака розтягування ременя, він не злетів зі шківа, але прослизає;
Для додаткової впевненості можна прокрутити барабан машинки руками, якщо він обертається вільно і не чутно обертання валу двигуна, найімовірніше приводний ремінь злетів зі шківа.
Чому приводний ремінь обривається чи розтягується?
-
Безперечно, жодна поломка пральної машини не може статися просто так. p align="justify"> Для кожної несправності є своя причина, яка рано чи пізно призводить до непрацездатності одного з елементів пристрою. Відповідно, якщо стався обрив ременя пральної машини або він розтягнувся, для цього також мають бути об'єктивні причини.
Якщо приводний ремінь вже обірвався чи розтягнувся, отже, він виявився непридатним, його потрібно замінити на новий. Але це зовсім не означає, що інформація щодо можливих причин чомусь це сталося зайвою. Насправді дуже важливо розуміти, чому ремінь обірвався, адже розуміння початкових причин зможе застерегти нашу пральну машину від подібних поломок та ремонту надалі.
Основні причини, чому ремінь на пральній машині обривається або розтягується:
1. природне зношування приводного ременя - невпинно повторюватимемо про те, що кожен елемент в пральній машині має свій термін експлуатації. У нормальних умовах використання приводний ремінь здатний працювати 7-10 років без замін, нерідко ресурс ременя виходить раніше, ніж ми вирішуємо поміняти пральну машину, відповідно зношений ремінь обривається або розтягується;
2. надмірне навантаження – не варто перевантажувати барабан під час прання, особливо не варто робити це постійно. Перевантажений барабан створює велике навантаження на ремінь та інші вузли пральної машини, відповідно знос ременя в рази прискорюється, може обірватися чи розтягнутися дуже скоро;
3. несправні підшипники – якщо підшипниковий вузол зносився чи зруйнувався, на ремінь пральної машини створюється колосальне навантаження, адже барабан починає сильно вібрувати і навіть люфтити. Такий розвиток подій може дуже швидко зіпсувати приводний ремінь, підшипники слід міняти відразу ж, як виявляється їхня несправність; - 4. пральна машина рідко використовується - як би не парадоксально це не звучало, але, крім великих навантажень, ременю також протипоказано рідкісне використання. Якщо прати дуже рідко, гумовий ремінь може втрачати свою еластичність і одного разу обірватися.
Алгоритм заміни ременя пральної машини
Обрив або розтяг приводного ременя пральної машини читається некритичною поломкою, усунути її досить просто навіть непідготовленому користувачеві. Відповідно, якщо ви повністю впевнені у своїх силах, у вас є базове розуміння того, як влаштована пральна машина, то замінити ремінь можна цілком самотужки, уникнувши виклику майстра із сервісного центру.
Діяти потрібно так:
1. Відключаємо пральну машину від мережі - дуже важливо заздалегідь знеструмити машинку, адже це запорука власної безпеки. Категорично забороняється проводити будь-які роботи з пральною машиною в той момент, поки вона підключена до розетки.
2. Відключаємо пральну машину від комунікацій – відкручуємо наливний шланг, виймаємо зливний з каналізації. Не забудьте заздалегідь перекрити воду, а також приготувати резервуар для води, адже зі зливного шланга обов'язково витікатиме залишок відпрацьованої води.
3. Відсуваємо корпус пральної машини в центр приміщення так, щоб ми мали вільний підступ до неї з усіх боків, особливо ззаду, адже саме там ми проводитимемо основний ремонт.
4. Відкручуємо кріплення задньої панелі і знімаємо її – щоб викрутити кріплення, знадобиться викрутка. Як правило кріплень чотири, рідше їх буває більше. Задню панель, що вивільнилася, акуратно відставляємо вбік.
5.Видаляємо старий ремінь - якщо ремінь обірвався, ми побачимо його на днищі корпусу, якщо він розтягнувся, але все ще знаходиться на своєму місці, його необхідно зняти вручну. Для цього однією рукою беремося за ремінь і відтягуємо його убік, а іншою прокручуємо шків барабана. Так ремінь легко знімається.
6. Надягаємо новий ремінь - спочатку надягаємо ремінь на вал двигуна, потім однією стороною заводимо на шків барабана і акуратно прокручуємо його, рівномірно розподіляючи по шківу ремінь.
7.Виробляємо складання корпусу - як тільки ремінь успішно одягнений на своє місце, можна приступити до складання корпусу. Для цього прикладаємо на місце задню панель та прикручуємо її за допомогою кріплень.
8.Встановлюємо пральну машину на місце - також підключаємо до неї наливний шланг, а зливний встановлюємо в каналізацію.
Що робити, якщо несправність приводного ременя часто повторюється?
Здавалося б, досить проста процедура ремонту, зробити яку зможе чи не кожен. Однак, є випадки, коли одягати ремінь необхідно повторно, адже через деякий час, урвища відбувайся повторно або ремінь просто злітає зі шківа. У цьому випадку ми можемо опинитися в подиві, але згадуємо, що поломка чи несправність не відбувається сама по собі, для неї є певна причина.
Це означає, що повторна поломка також відбувається з якоїсь об'єктивної причини.
Давайте з'ясуємо, чому ремінь може злітати або рватися повторно:
1. Розтягнутий ремінь злетів зі шківа барабана, але замість його заміни ми просто надягли розтягнутий ремінь на місце. Насправді якщо ремінь розтягнувся, то він більше не може виконувати свій функціонал повноцінно, його потрібно замінити на новий. Розтягнутий ремінь постійно злітатиме зі шківа.
2. Дефект хрестовини викликає суттєві вібрації під час роботи пральної машини, відповідно, створює суттєве навантаження на ремінь, розтягуючи його або навіть обриваючи. Хрестовину необхідно замінити, інакше сильні вібрації продовжуватимуться, а ремінь регулярно рватиметься або злітатиме.
3. Руйнування підшипників провокує колосальні вібрації пральної машини, люфт барабана та навантаження на приводний ремінь. Підшипниковий вузол необхідно якнайшвидше замінити, користуватися такою машинкою не можна.
4. Встановити ремінь на місце досить просто, але помилки можуть траплятися з кожним. Якщо ремінь при початковій заміні встановили неправильно, наприклад, не потрапили в паз, він може злетіти повторно. У цьому випадку необхідно повторити процедуру ремонту та переконатися, що ремінь встановлений правильно.
Підведемо підсумок
Заміна ременя в пральній машині є дуже простим заходом. Для цього зовсім не слід викликати висококваліфікованого майстра. Необхідно лише зняти задню панель корпусу пральної машини, і ми відразу ж отримуємо доступ до приводного ременя. Однак, варто пам'ятати, що ремінь необхідно міняти на такий, що відповідає моделі пральної машини. Найкраще купити такий самий ремінь, як був до цього. Порівняти можна за маркуванням на самому ремені.
Щоб поломка приводного ременя не повторювалася знову, слід розуміти чому стався обрив ременя, адже він міг бути спровокований іншою несправністю. Якщо причину обриву не виправити вчасно, у найкоротші терміни може знадобитися повторити процедуру заміни. Так відбуватиметься, доки не буде усунуто основну поломку.