Не вмикається кондиціонер: основні причини

Не вмикається кондиціонер: основні причини

Не вмикається кондиціонер: основні причини

Зміст:

Ремонт кондиціонера – неминучість. Навіть найнадійніша модель рано чи пізно вийде з ладу. Ця стаття призвана розповісти про основні поломки. Після прочитання ви знатимете, як продовжити термін служби помічника і уникнути безлічі поломок.

Кондиціонери є невід'ємною частиною сучасного інтер'єру. Сьогодні вони стали звичайним елементом будинку чи офісу. Літом вони дарують нам омріяну прохолоду, з першими холодами, коли ще не включили опалення, спліт-система може обігрівати приміщення. Якщо відбувається поломка, ми втрачаємо звичний комфорт. Стаття призвана познайомити вас із основними поломками та способами уникнути ремонту кондиціонера.

Перш ніж ми почнемо огляд несправностей, ви повинні зрозуміти, що кондиціонер – це дуже складне обладнання, яке потребує регулярного обслуговування та дбайливого поводження.

ремонт кондиционера

Причини поломки кондиціонера

Перш ніж почати ламати голову над причиною поломки, треба почати з найпростішого. Перевірте наявність освітлення у будинку. Увімкніть у розетку інший електроприлад, уважно огляньте вилку та шнур кондиціонера.

Коли кондиціонер підключено до окремої лінії на автоматичному щитку, увімкніть та вимкніть перемикач. Якщо все одно він не працює, виміряйте напругу на щитку.

Причини поломок:

1. Непрофесійний монтаж

Причин, через які може знадобитися ремонт кондиціонера, буває безліч. Найчастіше до поломок наводяться помилки, допущені під час встановлення спліт-системи. Деякі покупці, подивившись ролики в інтернеті, хочуть заощадити на монтажі і припускаються помилок, які призводять до швидкого виходу кондиціонера з ладу.

2. Помилки під час вибору кондиціонера

Подібна ситуація теж трапляється часто. Причина помилки – бажання заощадити. Деякі клієнти купують дешевий, а отже малопотужний кондиціонер для великого приміщення. Обладнанню доводиться працювати на максимальну потужність, що призводить до швидкого зношування, та й витрата електроенергії зростає.

3. Засмічення фільтрів

Через кондиціонер проходить солідний об'єм повітря. З ним потрапляє пил, дрібні частинки сміття та ін. Більшість сміття та пилу осідає на фільтрах, те, що просочилося крізь фільтри, залишається на внутрішніх деталях кондиціонера.

Засмічені фільтри та внутрішнє сміття призводять до швидкого виходу обладнання з ладу. Щоб цього уникнути, рекомендуємо не забувати про регулярне чищення кондиціонера.

4. Витік фреону

Якщо брати статистику – це кожна двадцята причина звернення до сервісного центру. Щоб уникнути нестачі фреону, рекомендуємо проводити регулярну дозаправку спліт-системи.

5. Використання кондиціонера взимку

Більшість моделей можна використовувати для роботи в мінусову температуру за умови, що вона не є нижчою – 7 градусів. Інверторні моделі можуть працювати і при – 15 градусів. Якщо значення температури нижче мінімальної позначки – спліт-система не увімкнеться. Це не поломка, а захист системи.

6. Поломка пульта управління

Пульт може бути дистанційний або ручний. Перевірити справність дистанційного пульта легко. Якщо кондиціонер можна увімкнути вручну, значить причина в пульті.

Щоб перевірити настінний пульт, подивіться на рідкокристалічний дисплей. Якщо вона не працює, перевіряється напруга. Якщо напруга є – зламався пульт. Якщо напруга відсутня, шукайте причину в проводці або платі внутрішнього блоку.

7. Помилки

Якщо індикатор на панелі працює, але спліт-система не вмикається або через якийсь час мимоволі вимикається, можливо, справа в помилках. Код помилки висвічується на пульті.

Причинами збою можуть бути:

перегрів;
спрацьовування датчиків у холодильному контурі;
надмірне споживання струму та ін.

ремонт кондиционера в днепре

8.Відновлення модуля управління

Це великий сектор поломок. З ладу може вийти майже все. Найлегша несправність – згоряння запобіжника чи варистора. Плати ремонтуються рідко, найчастіше їх змінюють на нові. Відновлення модуля управління повинні проводити професіонали.

9. Поломка зовнішнього блоку

Якщо кондиціонер не працює на охолодження, перевіряються опції термостату. Можливо, в цей момент увімкнено режим осушення? Перевірте, чи правильно виставлені налаштування. Зовнішній блок також не буде вмикатися в тому випадку, якщо температура на вулиці нижча за мінімально допустиму, так що перш ніж вмикати кондиціонер взимку, перевірте значення температури за вікном.

Повітря може не надходити в кондиціонер і внаслідок засмічення зовнішнього блоку брудом, вологою, пилом та ін.

10. Не працює компресор

Причин поломок компресора може бути безліч. Найчастіше компресор відключається під час перегріву. Якщо довго не чистити зовнішній блок, радіатор забивається брудом, відбувається автоматичне розмикання ланцюга. За регулярного сервісного обслуговування цієї проблеми не буде.

Інша причина, яка може призвести до відключення компресора - надлишок холодоагенту. Перевіряється тиск, якщо він вищий за норму, зайвий холодоагент відкачується. Роботи повинні виконуватись професіоналами.

До перегріву компресора можуть призвести і забиті осушувачі фільтри. Не забуваймо про регулярне обслуговування.

Пробій обмотки. Довірте перевірку фахівцям. Щоб виявити пробій, потрібно виміряти опір між висновками, не забуваймо вимкнути електрику.

 11. Не обертається вентилятор

Найбільш поширена причина цієї поломки – неправильні налаштування термостата. Проблема може бути і в обмотці. Якщо справа в обмотці, швидше за все, доведеться міняти двигун. Буває, що взимку вентилятор не крутиться через блокування лопат льодом.

12. Кондиціонер не охолоджує

Якщо кондиціонер перед цим працював на обігрів, а після ви увімкнули режим охолодження, пристрій знадобиться якийсь час на перемикання режиму. Зачекайте хвилин 10-15.

Поломка чотириходового клапана може призвести до того, що кондиціонер перестає виробляти холодне повітря. Проводити діагностику має майстер.

13. Відсутність конденсату

Найбільш поширена причина відсутності конденсату – недостатній ухил дренажної трубки. Це призводить до переливання води через піддон.

Якщо кондиціонер давно не чистився, дренажна труба може бути забита брудом.

Ми перерахували основні причини, які можуть спричинити поломку спліт-системи. Більшість із них вдасться уникнути за рахунок правильного вибору обладнання, грамотного монтажу, дотримання правил експлуатації та своєчасного обслуговування.

Найбільш прийнятним для клієнта є ремонт кондиціонера вдома. Вам не доведеться займатися демонтажем складного обладнання, везти його до сервісного центру. Майстер виїде за місцем проживання, проведе первинну діагностику, усуне несправність на місці. У крайніх випадках, дефектний вузол буде доставлений до сервісного центру для діагностики та ремонту. Ремонт кондиціонера вдома – це зручно.

Викликати майстра

Наші майстри працюють з 9.00 до 21.00 без вихідних