Як правильно доглядати за холодильником: розморожування та помивка

Як правильно доглядати за холодильником: розморожування та помивка

Як правильно доглядати за холодильником: розморожування та помивка

Зміст:

Запорукою успішної роботи побутової техніки, особливо великої побутової техніки, яким є холодильник, є регулярний догляд та профілактика. Для холодильника це особливо актуально, адже в ньому зберігається весь стратегічний запас провізії на всю сім'ю, улюблені продукти та страви. Негоже таке багатство зберігати в недоглянутому просторі холодильної камери, впевнений, ви зі мною повністю будете згодні. Якщо ви прогаяли час, і агрегат вийшов з ладу, краще викликати майстра з ремонту холодильників.

Але чи варто в черговий раз говорити про те, що холодильники можуть бути різними, відповідно догляд за різними холодильниками також може відрізнятися. Більшою мірою відмінності щодо догляду стосуються системи заморозки. Догляд за холодильником із системою No Frost та за холодильником зі статичною крапельною системою не однаковий і потребує індивідуального підходу. Отже, виходячи з того, який саме холодильник працює у вас на кухні, необхідно розпочинати побудову стратегії догляду за приладом та його обслуговуванням.

Размораживание холодильника

Догляд за звичайним холодильником

Під звичайним холодильником, найчастіше, мається на увазі холодильник із крапельною системою заморозки. Ще кілька десятиліть тому таких холодильників була переважна більшість, але вже сьогодні більшої популярності набули системи No Frost, які, як правило, не потребують регулярного розморожування. Проте, незважаючи на широке застосування системи No Frost в сучасних холодильниках, у наших домашніх господарствах ще продовжують працювати крапельні холодильники.

Холодильник зі статичною системою вимагає не лише догляду за собою, але його ще потрібно регулярно розморожувати. Як часто це потрібно робити, залежить від самого холодильника. Найбільш сучасні моделі не вимагають розморожування частіше одного разу на 6-8 місяців, інші моделі необхідно розморожувати один раз на пару місяців, а ті, хто відмовляється оновлювати свій старенький «Мінськ», «Орськ» чи «Дніпро» протягом багатьох десятиліть, приречений проводити розморожування щомісяця, або навіть частіше.

Догляд за звичайним холодильником має на увазі його своєчасне розморожування та очищення як внутрішніх стінок холодильної та морозильної камер, так і зовнішніх. Також момент розморожування та очищення холодильника є ідеальним часом для інвентаризації продуктового запасу, що знаходиться на збереженні в холодильнику. Необхідно перебрати все, що знаходиться в холодильнику і позбутися зіпсованих і прострочених продуктів. Окремі продукти можуть дуже довго перебувати в холодильнику у непривабливому вигляді, дуже часто про них ми просто забуваємо.

Як правильно розморозити звичайний холодильник?

  1. Холодильник має бути відключений від мережі, тому перш за все виймаємо вилку з розетки.
  2. Виймаємо всі наявні продукти - розморозка холодильника може затягнутися на кілька годин, тому після того, як ми переберемо всі продукти і залишимо тільки свіжі та придатні до вживання, їх необхідно розташувати або на балкон, якщо пора року прохолодна, або сховати від сонячних променів, якщо розморожування проводиться у теплу пору року.
  3. Виймаємо з холодильної та морозильної камер всі знімні елементи – полички, ящики та пластикові балкони з дверцят, все це ми митимемо окремо.
  4. У такому вигляді залишаємо холодильник на 4-6 годин, доки він не розморозиться природним способом. Якщо шуба в морозильній камері надто товста, під днище холодильника краще прокласти ганчірки та рушники, щоб була можливість увібрати зайві об'єми талої води.
  5. Миємо полички та ящики – поки холодильник продовжує розморожуватися, необхідно промити полички та ящики, які ми витягли з нього. Промивати можна спеціальним засобом побутової хімії, можна використовувати мильний розчин із теплою водою або розчин теплої води із содою. Після миття, полички та ящики залишаємо сушитися.
  6. Проводимо очищення холодильника - як тільки вся шуба і льоду відтанули, необхідно промити внутрішні стінки холодильної камери та морозилки. Промивати можна також, як і полички, або засобом побутової хімії, або мильним або содовим розчином. Після очищення холодильника слід додатково промити чистою водою і дати висохнути.
  7. Проводимо чищення дренажного каналу – для такого чищення необхідно використовувати пластикову паличку, яка постачалась у комплекті або ватну паличку.
  8. Промиваємо гумовий ущільнювач на дверцятах – не слід забувати про цей елемент, адже у складках гумового ущільнювача можуть накопичуватися бактерії та хвороботворні мікроорганізми.
  9. Включаємо холодильник – як тільки вимиті стінки та полички холодильника висохли, холодильник можна вмикати. Включаємо прилад у мережу, а на панелі керування встановлюємо необхідну температуру. Не поспішайте завантажувати холодильник продуктами, дайте йому наздогнати встановлену температуру, нехай холодильник попрацює порожньою протягом півтори години.
  10. Завантажуємо холодильник продуктами – як тільки температура всередині холодильника стає оптимальною, можна завантажувати його продуктами та користуватися у штатному режимі.

Уборка в холодильнике

 

Догляд за холодильником з No Frost

Існує думка щодо того, що холодильник із системою заморозки No Frost не потрібно розморожувати зовсім. Почасти це правда, адже в конструкції таких холодильників присутня система автоматичного відтайки, яка, по суті, розморожує агрегат самостійно тоді, коли це потрібно. Але це відбувається лише в тому випадку, коли холодильник повністю справний і правильно експлуатується. В іншому випадку, навіть холодильник із «сухою» заморозкою може вимагати розморожування своїх камер.

Незважаючи на те, що холодильник з No Frost не потрібно розморожувати, регулярну профілактику з очищенням та промиванням всіх поличок і стінок холодильника ніхто не скасовував. В іншому випадку дуже скоро в холодильнику може з'явитися стійкий неприємний запах, позбутися якого буде дуже непросто, або навіть з'явиться цвіль, що може негативно позначитися на нашому здоров'ї.

Методи правильного догляду за холодильником із системою No Frost:

  • холодильник потрібно відключити від мережі – всі дії під час очищення та помивки холодильника необхідно проводити з вимкненим пристроєм;
  • виймаємо всі продукти з холодильника і морозилки - в цей момент необхідно переглядати всі продукти, що вилучаються на безпеку, вони не повинні бути простроченими;
  • дістаємо всі знімні елементи – полички, ящики та балкони з дверцят холодильника, після чого відразу ж промиваємо їх засобом побутової хімії або мильним розчином з теплою водою;
  • промиваємо внутрішні стінки холодильника - також застосовуємо засіб побутової хімії або мильний розчин з теплою водою, після чого додатково протираємо ганчіркою або губкою, змоченою в чистій воді;
  • прочищаємо вентиляційні отвори – у них можуть потрапити залишки продуктів. Прочистити вентиляційні отвори можна дуже зручно ватяною паличкою, але слід стежити за тим, щоб забруднення не потрапляли за внутрішню обшивку, накопичуючись там, залишки продуктів можуть почати процес гниття і в холодильнику утворюється неприємний запах;
  • залишаємо холодильник на деякий час з відкритими дверцятами – це необхідно для того, щоб він висох;
  • Як тільки холодильник повністю висохне, його необхідно включити на оптимальну температуру і дати час попрацювати порожнім, щоб у камерах ця температура встановилася. Для холодильника з No Frost достатньо 30-40 хвилин, адже температуру він встановлює швидше за його краплинні аналоги;
  • завантажуємо холодильник продуктами та користуємося у штатному режимі.

Слід розуміти, якщо в морозильній камері або в самому холодильнику з'являється льоду або сніжна шуба, це не є нормою або звичайним режимом роботи холодильника із системою заморозки No Frost. Холодильник, найімовірніше, несправний, йому потрібний ремонт. Розморожування холодильника буде лише тимчасовим вирішенням проблеми, дуже скоро шуба і льоду відновляться, слід викликати майстра із сервісного центру для діагностики та ремонту холодильника.

Плесень в холодильнике

Очищення холодильника від плісняви

Недбале ставлення до проведення регулярного догляду за холодильником ризикує не тільки сам холодильник і продукти, що зберігаються в ньому, але і наше з вами здоров'я. Нерідко в холодильнику, який не розморожується і не піддається регулярному чищенню та миття, з'являється неприємний запах і пліснява. Як правило обидва ці прояви виявляються в недоглянутому холодильнику синхронно.

У такому випадку, продукти в холодильнику дуже швидко піддаються псуванню, а пліснява і запах дуже швидко посилюватимуться і поширюватимуться, якщо ігнорувати їхню появу.

Основні причини, чому в холодильнику з'явилася пліснява:

  • надлишкова вологість – причиною підвищеної вологості в холодильнику може стати засмічення у дренажному каналі або зберігання великої кількості рідини (компоти, молоко, соки) у відкритому посуді;
  • відсутність регулярного догляду за холодильником – будь-який холодильник потребує регулярного чищення та миття, інвентаризації продуктового запасу, окремі моделі вимагають також обов'язкового регулярного розморожування.

Насправді, як тільки ви виявляєте плісняву у своєму холодильнику, відразу ж необхідно вживати рішучих заходів щодо її знищення. Для того, щоб позбавитися цвілі в холодильнику, можна скористатися спеціальними засобами побутової хімії, оцтовою кислотою, відбілювачем або перекисом водню.

Найбільш ефективно розпилюватиме обраний засіб пульверизатором на поверхні, які уражені грибком плісняви. Не варто також забувати про ущільнювачі на дверцятах, адже в складках може також бути пліснява. Найзручніше прочищати ущільнювач за допомогою ватної палички, змоченої у засобі для видалення плісняви. Крім ущільнювача слід промити також дренажний канал, засіб можна залити безпосередньо в отвір за допомогою медичної груші.

Всі полички і ящики найкраще дістати з холодильника і промити окремо таким самим засобом, що і сам холодильник. Варто зауважити, що оцтова кислота дуже добре може видаляти плісняву, але погано справляється з темними плямами. При цьому оцет має найменш різкий запах. Відбілювач і перекис відмінно справляються навіть з темними плямами, але мають стійкий і різкий запах.

Щоб позбутися залишків засобу та запаху від нього після миття, потрібно протерти холодильник ганчіркою, змоченою в теплій воді, а потім протерти насухо. У камері холодильника можна додатково розташувати поглинач запахів і засіб для поглинання зайвої вологи, наприклад пакетики з силікагелем. Це стане додатковою перешкодою для повторного виникнення плісняви ​​в холодильнику.

Викликати майстра

Наші майстри працюють з 9.00 до 21.00 без вихідних