Газове обладнання вимагає до себе постійної та пильної уваги. Напевно, ви стикалися в засобах масової інформації з повідомленнями про наслідки неправильного використання газових приладів, у тому числі й газових колонок, тому будь-яка неправильна «поведінка» газової колонки, наприклад, хлопок при включенні може сильно насторожувати.
До того ж, наші фахівці з ремонту газових колонок рекомендують звернути увагу на основні причини.
Однак, для хлопка нерідко виникають обґрунтовані причини, іноді вони не пов'язані навіть з несправностями. Проте пильність втрачати не можна!
Основні причини хлопка при включенні газової колонки
Хлопок при включенні газової колонки може бути як проявом несправності, що вимагає негайного втручання майстра, так і інших об'єктивних причин. Але, як у першому, так і в другому випадках, ігнорувати прояв, що виникає, ніяк не можна.
Основні причини хлопка газової колонки при включенні:
- Недостатня тяга в димарі - якщо тяга в димарі порушена, в камері топки може накопичуватися надлишок газу, який при нормальних умовах повинен залишати її безпосередньо через димохід.
- Неправильне розташування запальника - під впливом високої температури запальник може зміщуватися вниз, внаслідок чого відстань між ним та пальником збільшується. Через нестандартну відстань під час займання цілком може лунати хлопок
- Засмічення жиклера – в процесі активної експлуатації газової колонки, жиклер приладу може засмічитися продуктами згоряння, через що порушується прохідність газу і може виникати хлопок при включенні колонки.
- Недостатній об'єм повітря – приміщення, де встановлена та працює газова колонка, має добре провітрюватися, в ньому має бути достатній об'єм кисню. Якщо приплив повітря в приміщенні недостатній, при включенні колонки ми можемо почути звучну хлопок.
- Недостатнє живлення - якщо в блоці живлення розрядилися батарейки, запальник може спрацьовувати довго, внаслідок чого виникає ефект хлопка при включенні колонки.
Методи усунення ефекту хлопка при включенні газової колонки
Усунення хлопка при включенні колонки із запальним ґнотом
Проточний газовий нагрівач води із запальним ґнотом або двоконтурна газова колонка з такою ж конструкцією запальника, є найбільш простим приладом у своїй категорії. Отже, причин, через які виникає хлопок при її включенні також небагато, методи вирішення проблеми стають більш обмеженими.
Основні причини хлопка при включенні колонки із запальним ґнотом:
- Неправильне розташування запальника;
- Засор жиклера.
У першому випадку досить просто відрегулювати розташування запальника та ефект хлопка при включенні газової колонки припинить вас турбувати. Для такої процедури краще запросити майстра, незважаючи на всю видиму простоту виконання роботи.
Про другий випадок необхідно здійснити чищення жиклера. Щоб чистити, необхідно демонтувати захисний кожух, щоб отримати доступ до запальника. Безпосередньо чистку слід проводити за допомогою тонкого дроту або голки, дії потрібно робити акуратно, щоб не завдати пошкодження жиклеру. За допомогою щітки попутно слід провести чищення газового пальника, вона також може бути засмічена.
Усунення хлопка під час увімкнення колонки з автоматичним розпалюванням
Ремонтні роботи з колонкою, обладнаною автоматичним розпалюванням, є дещо складнішими через складнішу конструкцію самої колонки. Чисельність причин для хлопков під час включення газової колонки з автоматичним розпалюванням дещо більша, що ускладнює діагностику.
Що робити при хлопке колонки з автоматичним розпалюванням:
- Попередньо проводиться перевірка батарейок у блоці живлення, якщо вони сіли, вони можуть провокувати хлопок при включенні. Якщо конструкції приладу батареї не передбачені, слід провести діагностику самого блока живлення за допомогою мультиметра.
- Слід визначити місце розташування свічки автоматичного розпалювання, вона не повинна розташовуватись надто далеко від пальника, адже це також може провокувати хлопок. Розташування свічки необхідно відрегулювати відповідно до вимог виробника.
- Проводиться діагностика сповільнювача займання – у разі його несправності необхідно провести заміну.
- Проводиться діагностика датчика контролю руху рідини – у разі його несправності деталь також змінюється на нову.
Особливості, які слід враховувати під час ремонту старих моделей газових колонок
У процесі діагностики газової колонки старого зразка, слід враховувати, що більшість таких моделей обладнані запальним ґнотом і мають досить просту контракцію. Тим не менш, не варто забувати про те, що ми маємо справу, хоч і з досить простим приладом, це все ж газовий прилад, який вимагає до себе достатньо уваги.
Діагностика старих моделей газових колонок, переважно, пов'язана з оглядом правильності розташування запальника, який під впливом високої температури з часом здатний зміщуватися. Також розглядаються окремі елементи газової колонки, які при тривалій експлуатації здатні зношуватися. Деталі колонки, які зазнали критичного зносу, вимагають негайної заміни.
Найчастіше на практиці, маючи справу з газовою колонкою старого зразка, особливо тієї, яка тривалий час була в експлуатації, майстру доводиться стикатися з чищенням її різних елементів. Під впливом високої температури, відпрацьованих матеріалів або навіть впливом зовнішніх факторів, майстер повинен провести чищення пальника, жиклерів, димоходу.
Особливості, які слід враховувати під час ремонту нових моделей газових колонок
Більш сучасні та нові газові колонки, найчастіше обладнані електронною системою управління та достатньою кількістю датчиків. Це зовсім не звільняє майстра від чищення її елементів через деякий час експлуатації, але в нових моделях газового обладнання частішають випадки глибшої діагностики.