Як часто потрібно заправляти кондиціонер холодоагентом (фреоном)?

Як часто потрібно заправляти кондиціонер холодоагентом (фреоном)?

Як часто потрібно заправляти кондиціонер холодоагентом (фреоном)?

Зміст:

Чимало користувачів кондиціонерів запитують, як часто слід заряджати домашній кондиціонер? Це одна з найпоширеніших тем, яку обговорюють професійні фахівці з обслуговування та ремонту кондиціонерів. Насправді робити це потрібно не так часто – раз на 2 роки, але бувають винятки.

чистка кондиционера

В цілому, серед домовласників досить поширена помилка, що холодоагент - це те, що згодом витрачається і тому потребує дозаправки. Однак це не стосується холодоагенту. Ця важлива рідина безперервно проходить через ваш кондиціонер, створюючи комфортний мікроклімат у приміщенні. Розберемося, чи є необхідність регулярної заправки кондиціонера і що має підштовхнути до цього.

Що таке холодоагент та його роль?

Залежно від моделі вашого кондиціонера використовується холодоагент у вигляді фреону - R-22 або екологічно чистіші його похідні - R-410A. R-22 знаходиться в процесі виведення з обігу, що робить його більш дорогим та важкодоступним. Однак, якщо ви користуєтеся старішим кондиціонером, то заправка може коштувати значно дорожче.

Холодоагент - це хімічний склад під тиском, який використовується для циркуляції тепла зсередини вашого будинку назовні, де воно охолоджується та переробляється. Ось чому в кондиціонері холодоагент не повинен закінчуватись.

заправка кондиционера

Роль холодоагенту рівносильна кровоносній системі людини. Він точно також відіграє центральну роль у системі кондиціювання та без нього техніка не зможе працювати. Під час роботи кондиціонер випаровує холодоагент, щоб поглинути теплову енергію теплого повітря, яке циркулює по повітроводах. Після цього гарячий газоподібний холодоагент направляється лінією холодоагенту до зовнішнього блоку. Там газ конденсується назад у рідину, щоб відвести тепло із вашого будинку. Таким чином, кондиціонер постійно випаровує та конденсує холодоагент, відводячи тепло з дому та охолоджуючи його.

Дозаправка кондиціонера потрібна лише у певних випадках, про які буде розказано нижче. На постійній основі робити це не потрібно.

Як холодоагент працює у вашому кондиціонері?

Після встановлення ваш кондиціонер заправлений достатньою кількістю холодоагенту, щоб в ідеалі прослужити весь його життєвий цикл. Є ймовірність, що в певний момент необхідно дозаправити кондиціонер холодоагентом. Але якщо виникне така необхідність, то це неприродна частина обслуговування системи кондиціювання, оскільки це буде вказувати на можливий витік.

заправить кондиционер фреоном

Слід знайти джерело витоку і відремонтувати постраждалу деталь і навіть вузол відновлення ефективності системи. А якщо ні, то ваша система почне стикатися з низкою проблем, включаючи:

1. Зменшення ефективності охолодження. Якщо в лінії холодоагенту виникне витік, потужність вашого кондиціонера впаде разом із падінням рівня холодоагенту. Зрештою, рівень холодоагенту знизиться настільки, що це призведе до повного виходу з ладу системи охолодження. Якщо ви помітили зниження потужності охолодження, важливо негайно звернутися до професійного ремонту. Ця проблема може бути викликана чимось іншим, наприклад, несправністю оброблювача повітря, але в будь-якому випадку зниження ефективності охолодження потребує перевірки.

2. З вентиляційних отворів виходить тепле повітря. Замість зменшення повітряного потоку ви можете відчути тепле повітря, що виходить з вентиляційних отворів, у разі виявлення витоку холодоагенту. Недостатня кількість фреону у системі охолодження створює йому велике навантаження. Ви можете в кінцевому підсумку завдати досить серйозної та незворотної шкоди компресору, якщо використовуєте кондиціонер із занизьким рівнем заправки холодоагенту.

3. Зледеніння змійовика випарника. У процесі охолодження холодоагент переходить із газоподібної в рідку форму і піддається великому тиску, перш ніж потрапить у змійовики випарника. Клапан випускає точну кількість змійовиків, де холодоагент потім повертається в газоподібну форму. Коли це відбувається, він забирає тепло з навколишнього повітря, охолоджуючи його у процесі. Однак при витоку холодоагенту на зовнішній стороні змійовика випарника утворюється іній або крига. Цей лід стає певним бар'єром між холодоагентом і повітрям, яке він повинен охолоджувати, а це означає, що вашій системі охолодження доведеться працювати ще старанніше, щоб виконувати свою роботу - поки проблема не стане настільки серйозною, що система кондиціювання не зможе виконувати свою роботу.

Ознаки можливого витоку холодоагенту

Найвірніша ознака витоку холодоагенту - це шум, який видає кондиціонер, коли він не повністю заряджений фреоном. Коли у вашому кондиціонері не буде повної кількості охолоджуючої рідини, то почнуть з'являтися бульбашки повітря, які будуть видавати звук, що «шипить» або «пухириться». Вони дуже помітні і є найпростішим способом визначення несправностей.

Щоб дізнатися, що у вас витік холодоагенту, спробуйте різко знизити охолоджувальну здатність вашого кондиціонера. Без використання достатньої кількості холодоагенту вашому кондиціонеру буде надзвичайно складно охолодити ваш будинок, і йому доведеться працювати набагато старанніше, щоб досягти номінальних результатів.

как заправлять кондиционер

Розглянемо основні ознаки витоку холодоагенту, які сигналізують про необхідність заправити кондиціонер. Варто зазначити, що за недостатньої кількості холодоагенту вам доведеться за це платити. Вам, ймовірно, доведеться збільшити свої витрати, оскільки при збільшенні енерговитрат кондиціонера збільшується витрата електроенергії, а значить – і вищий рахунок за електрику. Крім того, є ризик зіткнутися з дорогою поломкою кондиціонера.

Пам'ятайте про ці 7 ознак низького рівня холодоагенту:

1. Ваш будинок довго остигає. При високих температурах кондиціонер працює, перевантажуючись, щоб охолодити будинок до потрібного рівня. При низькому вмісті холодоагенту ситуація посилюється через високі температури в приміщенні.

2. Вентиляційні отвори не дмуть прохолодним повітрям. Тепле повітря, що виходить через вентиляційні отвори, може вказувати на безліч різних проблем, але недолік холодоагенту може бути однією з них. Заправка кондиціонера вирішити цю проблему.

3. Встановлена ​​вами температура ніколи не досягається. Якщо ви встановлюєте температуру 20 градусів за Цельсієм, але температурний датчик не досягає цих показників, то проблема з кондиціонером. Перевірте його, щоб переконатися у відсутності проблеми або навпаки підтвердити свою теорію. У такому випадку, ймовірно, доведеться дозаправити кондиціонер.

4. Великі рахунки за електроенергію. У разі витоку вас рахунок за електрику буде вищим від звичайного. Щоб вирішити цю проблему, зверніться до сервісного центру, де вам допоможуть кваліфіковані спеціалісти.

5. Поледь на змійовиках. Якщо ви підозрюєте, що у вашому кондиціонері мало холодоагенту, перевірте його на наявність льоду. Нагромадження льоду на змійовику випарника відбувається, коли в кондиціонері недостатньо холодоагенту.

6. Витік води навколо нагрівача. Коли лід, який накопичується на змійовиках, починає підтаювати, вода починає капати на підлогу. Цього не повинно бути, оскільки одразу вказує на поломку

7. Шипіння або булькаючий шум. Якщо у вас мало холодоагенту, це тому, що десь є витік. Шипіння або звуки, що булькають, можуть вказувати на витік холодоагенту в системі, який повинен бути усунений техніком з обслуговування систем кондиціювання повітря.

Що означає витік холодоагенту?

Витік холодоагенту виправити нелегко. Це може бути дорогим ремонтом, який вимагає дозаправки холодоагенту або стати сигналом того, що термін служби кондиціонера добігає кінця. Ось чому вам завжди слід звертатися до сервісного центру. Витік складно діагностувати самостійно, але перелічені вище ознаки допоможуть у цьому.

заправка фреоном кондиционера

Перед заправкою кондиціонера холодоагентом, переконайтеся, що ви можете використовувати більш економічні рішення у довгостроковій перспективі.

Заправка кондиціонера

Холодоагент у вашому кондиціонері ніколи не витрачається під час роботи системи. Він просто рециркулює у всій системі, переміщуючи теплову енергію. Таким чином, в ідеальних умовах початкової заправки холодоагенту у вашому кондиціонері має вистачити весь термін його служби. Єдиний випадок, коли потрібна дозаправка фреону, - це витік у системі. Якщо це станеться, він повільно зливатиме з системи рідину, необхідну для роботи. Якщо ви помітили витік рідини з кондиціонера, негайно зверніться до ремонту. В іншому випадку не турбуйтеся про рівні холодоагенту у вашій системі.

Не дозволяйте низькому вмісту холодоагенту зіпсувати вам літо високими температурами та високими витратами на електроенергію. Відремонтуйте кондиціонер якнайшвидше, щоб відновити нормальну температуру в будинку. Усі ремонтні роботи довіряйте виключно фахівцям, які займаються системами кондиціювання та допоможуть правильно діагностувати поломку.

Що ж до того, як часто потрібно заправляти кондиціонер, то у профілактичних заходах перевіряйте рівень холодоагенту раз на 2 роки. Просто так робити дозаправку фреону немає потреби. Щоб діагностувати поломки до початку літнього сезону, рекомендуємо проводити передсезонне обслуговування. Це допоможе виключити або, навпаки, виявити витік фреону на ранніх етапах і позбавити себе зайвих витрат на електроенергію.

Викликати майстра

Наші майстри працюють з 9.00 до 21.00 без вихідних