Виробники побутової техніки обіцяють тривалий експлуатаційний термін своєї продукції, але деякі комплектуючі перестають працювати через 2-3 місяці після придбання пристрою. Відбувається це через сторонні чинники. Якщо говорити про пральні, то на цілісність апаратних вузлів впливає якість води. Різні домішки осідають на деталях у процесі прання, що призводить до передчасної поломки.
електронагрівача, барабана і т.д. Щоб уникнути появи порушень у роботі машинці, варто використовувати додатковий фільтр, який очистить воду, і зробить її безпечнішою для металевих елементів конструкції. При використанні фільтрів ремонт пральної машини буде потрібно набагато рідше.
Які бувають фільтри для пральних машин
Монтаж допоміжних елементів фільтрації – гарантія збереження початкового експлуатаційного терміну комплектуючих прання. Основні типи фільтрів:
- магістральні;
- магнітні;
- для проведення попереднього очищення;
- поліфосфатні.
Який тип фільтра вибрати? Необхідно ретельно проаналізувати переваги та недоліки кожного варіанту.
Поліфосфатні
Фільтри для прання цього типу спрямовані на пом'якшення води, яке здійснюється за допомогою спеціальних речовин. Візуально елемент очищення нагадує скляну ємність, наповнену крупнозернистою сіллю. Однак це поліфосфат натрію. У даної речовини є маса переваг, але виділимо ключову перешкоду утворенню накипу і нальоту на комплектуючих машинки.
Накип найчастіше з'являється на електронагрівачі. Через наліт теплова енергія не вивільняється, тому ТЕН перегрівається і перегорає. Перша ознака появи накипу – прання проводиться у холодній воді. Поліфосфатні фільтри – доступний спосіб пом'якшення води. Коштують вони щодо недорого.
Корозія пральної машини через погану воду
Проблем із встановленням та подальшим обслуговуванням теж не виникне. Єдине завдання власника прання – періодично підсипати поліфосфат натрію. Однак варто враховувати, що ця речовина надто пом'якшує воду, що робить її непридатною для пиття. Цей фільтраційний елемент призначений для експлуатації виключно для технічних цілей.
Магнітні
Фільтр також пом'якшує воду. Згідно із заявами виробників, жорсткість знижується завдяки впливу магнітного поля. Запитань монтаж комплектуючої не викликає. Однак багато експертів мають сумніви щодо доцільності застосування магнітних фільтрів. Їх ефективність, як і раніше, не підтверджена емпіричними дослідженнями.
Фільтри грубої очистки
Забезпечують затримку винятково великих частинок сміття. Монтаж фільтрів попереднього очищення здійснюється перед пральною машиною. У деяких моделях пралень є стаціонарний фільтр, який включений до базової комплектації пристрою. Єдиний недолік цього типу – необхідність постійного очищення, оскільки він досить швидко забивається брудом.
Магістральні
Забезпечують очищення всієї води, яка надходить до будинку чи квартири, як технічної, так і питної. Монтаж складає введення системи водопостачання. Є альтернативний спосіб встановлення – підключення до труб гарячої та холодної води. Перевага магістральних фільтрів у тому, що вони видаляють шкідливі частки і домішки, не змінюючи у своїй хімічний склад. Рівень жорсткості води залишається постійним.
Критерії вибору фільтра для пральної машини
Відповідь на це питання багато в чому залежить від моделі та виробника прання. Адже машини мають різні конструкції. Щоб остаточно визначитися із вибором фільтра, потрібно провести невелике дослідження. Проведіть експертизу води, щоб визначити наявність домішок, параметри жорсткості. На основі цього можна приймати рішення щодо доцільності використання пом'якшувачів.
Якщо можливості провести аналіз немає, тоді варто встановити одразу 2 фільтри – поліфосфатний та магістральний. Перший спрямований зниження рівня жорсткості, а другий забезпечує очищення від бруду, піску та інших домішок. З метою продовження експлуатаційного терміну пристрою потрібно встановити хоча б один фільтраційний елемент для попереднього очищення.
Інструкція з встановлення фільтра для пральної машини
Придбання елемента фільтрації – це лише 50% роботи, адже його ще необхідно правильно встановити. Для деяких власників побутової техніки встановлення фільтра здається надто складним. Можливо, варто викликати фахівців, щоб вони зробили правильно. Якщо грошей на виклик майстрів немає, то можна спробувати встановити фільтр самостійно. Дотримуйтесь експертних рекомендацій і у вас все вийде.
Установка магістрального фільтра
Як було зазначено раніше, фільтраційний елемент цього розташовується на вхідний точці системи водопостачання. Монтаж здійснюється поруч із краном, який регулює рівень подачі води. Щоб встановити магістральний фільтр, розріжте трубу, а потім встановіть усередину пристрій для очищення води.
Монтаж поліфосфатного та фільтра попереднього очищення
У цьому випадку процес установки трохи відрізнятиметься. Дійте так:
1. З основної труби системи водопостачання конструюється додатковий висновок, що дозволяє приєднати пральну машину.
2. До допоміжного висновку підключається машинка, також ефективний засіб очищення води.
Весь процес займає мінімум вільного часу.
Встановлення магнітного фільтра
Мабуть, найпростіше встановити засіб для очищення води цього типу. Магнітні фільтри легко вкручується звичайними болтами до пральної машинки. Монтаж пристрою здійснюється у районі шланга забору води.
Висновок
Застосування фільтраційних елементів для прання виправдане. Вони дозволяють пом'якшити її, також очистити від піску, різних домішок. Фільтрація перешкоджає утворенню накипу та забруднення комплектуючих, продовжуючи їх експлуатаційний ресурс. Тому не варто нехтувати цим засобом захисту прання.