Основні несправності газових плит

Основні несправності газових плит

Основні несправності газових плит

Зміст:

Газова плита є дуже потрібним побутовим приладом. Вона зручна в експлуатації, тому що її можна використовувати не лише у постійному житлі, а й на дачі. Зручність користування газовою плитою полягає у швидкості приготування і тому, що її можна використовувати без наявності будь-яких комунікацій у приміщенні, достатньо лише приєднати плиту до балона з газом і спокійно готувати їжу. Однак газова плита, як і будь-який інший прилад здатна виходити з ладу, крім того, її несправності можуть загрожувати здоров'ю та життю людини, тому не звертати увагу на неполадки категорично не рекомендується.

Для того, щоб не нашкодити собі та оточуючим, ознайомтеся з цією статтею, в якій ми докладно розповімо про можливі несправності газової плити та їх усунення.

Запах газу із газової плити

У випадку, якщо в період приготування їжі або після його завершення, Ви відчуваєте запах газу, що виходить від конфорок, швидше за все причиною є неправильне регулювання полум'я. Також причиною витоку газу можуть бути:

  • поломка точки встановлення сопла;
  • порушення з'єднання трубки крана та сопла;
  • пошкодження стику між трубкою та корпусом сопла.

У цій ситуації протікання можна знайти самостійно, для цього зніміть кришки з пальника і нанесіть на них мильний розчин за допомогою пульверизатора. У тих місцях, де почнуть надуватися бульбашки і буде місце протікання. Виконувати самостійний ремонт газової плити у разі виявлення несправності украй не рекомендується. Перекрийте подачу блакитного палива до плити та зверніться до сервісу з ремонту газового обладнання.

Якщо запах газу відчувається в приміщенні в період, коли плита не використовується, спочатку необхідно відкрити вікна і двері, щоб провітрити приміщення, а також відключити всі електроприлади. Далі необхідно знайти місце витоку, для цього візьміть мильний розчин і нанесіть його на місця з'єднання шлангів і трубок усередині та зовні приладу. У місцях, де відбулася розгерметизація з'єднання, з'являться бульбашки. Усунути несправність плити в даному випадку можна самостійно, проте при цьому необхідно дотримуватися запобіжних заходів.

  1. Перекрийте подачу газу до приладу;
  2. Розкрутіть пошкоджене місце;
  3. Перевірте деталі цілісність;
  4. Видаліть стару клоччя та герметик;
  5. Нанесіть на різьблення новий герметик і обмотайте її клоччям (клоччя необхідно намотувати проти різьблення, інакше воно зіб'ється в грудку і не виконає своєї функції);
  6. Скрутіть місце пошкодження та перевірте його герметичність за допомогою мильного розчину.

Слід зазначити, що несправність газової плити це дуже серйозно, і якщо Ви не впевнені у своїй компетентності, найкраще зверніться до фахівця.

Не запалюється конфорка газової плити

поджиг газовой плиты

Конфорка на газовій плиті може не запалюватися з кількох причин:

1. Найпростіша причина, яку можна усунути самостійно - це зазор форсунки. Засмічитися вона могла крихтами їжі або жиром “блюда, що втік” на плиту. Щоб конфорка знову почала функціонувати необхідно прочистити форсунку, зніміть розсікач і скориставшись тонким дротом або голкою, прочистіть отвір форсунки.
2. Утворилася тріщина або порушена ізоляція свічки розпалювання конфорки. Для усунення несправності газової плити необхідно замінити пошкоджену деталь.
3. Несправність електромагнітного клапана також впливає на підпал конфорки. Зверніться до майстра, який замінить непрацюючий елемент.
4. Перегорання термопари. При такій поломці слід звернутися до фахівця, щоб замінити несправний елемент.
5. При оснащенні газової плити автоматичним електророзпалюванням рекомендується перевірити справність розетки, в яку включено прилад.

Тухне конфорка газової плити під час роботи

Якщо під час приготування їжі конфорка тухне сама по собі, при тому, що це не протяг, слід звернути увагу на те, як горить газ до згасання.

Газ горить нерівномірно на всіх конфорках

У цій ситуації в першу чергу слід перевірити шланг підключення, подивіться: чи не передавлений він, якщо так просто розправте шланг і подача блакитного палива буде нормалізована.

Конфорка горить нерівномірно

Якщо ви помітили, що газ горить, але не повністю обволікає розсікач, слід прочистити сам розсікач. Для цього зніміть пальник і за допомогою жорсткої щітки промийте теплою мильною водою, щоб відмити деталь досконало, можна її попередньо замочити.

При слабкому або "стрибаючому" полум'ї на конфорці, перевірте: чи омиває вогонь термопару з усіх боків. Якщо полум'я не дістає до цього елемента печі, слід прочистити форсунку, скористайтеся голкою або тонким дротом. Якщо ця маніпуляція не вплине на процес горіння, доведеться регулювати подачу газу, зверніться до центру обслуговування газових приладів.

Коли полум'я на пальнику слабке і при цьому періодично тухне або зовсім не спалахує, необхідно прочистити жиклер (форсунку) і ретельно промити пальник. Якщо впоратися самостійно з цією несправністю не вдається, зверніться до фахівця, можливо, знадобиться регулювання повітряної заслінки.

Чорне дно каструль після приготування

Ви виявили, що після приготування їжі на газовій плиті дно посуду вкрилося кіптявою? Значить коптить газова плита - це можна перевірити, спостерігаючи за горінням газу. Якщо полум'я при горінні жовтого або оранжевого кольору, а не звичного блакитного, воно буде бруднити посуд і, мало того, видавати неприємний запах. Така поведінка газової плити може свідчити про такі проблеми:

  • засмічена форсунка (жиклер). Потрібно його прочищення;
  • забруднений жирами та нагаром пальник. Слід зняти, ретельно промити та встановити її на місце;
  • деформований газовий пальник. Таке відбувається вкрай рідко, проте розсікач може бути механічно пошкоджений, в цій ситуації доведеться замінити елемент на новий;
  • регулювання редуктора подачі палива на прилад порушено. В цьому випадку необхідно відрегулювати подачу газу на плиту, для цього краще звернутися до майстра.

Не спрацьовує електрозапалювання газової плити

ремонт газовой плиты

Звичайно, коли перестає спрацьовувати електрозапалювання, при цьому відсутні характерні клацання, а також іскра - це дуже неприємно, проте така поломка не спричиняє небезпеки. Ця ситуація може свідчити про такі несправності:

немає підключення до електромережі (можливо несправна розетка або просто забули включити плиту до мережі);
окиснення кнопок контактів. У цьому випадку їх необхідно прочистити за допомогою наждакового паперу, а потім протерти спиртом;
вихід із ладу блоку підпалу (генерації іскри). Деталь підлягає заміні, краще звернутися до фахівця.

Погано повертаються крани регулювання газу на плиті

Найчастіше ручки регулювання газу туго повертаються через сильне забруднення. З часом експлуатації на поворотний механізм може налипати шар застарілого жиру та пилу. Для того, щоб позбавитися проблеми, достатньо розібрати ручку і ретельно вимити.

У деяких випадках кран може туго повертатися через відсутність мастила на поворотному механізмі. У цій ситуації необхідно розібрати кран, очистити його від старого мастила і покласти нове (рекомендується використовувати графітове мастило, або термостійке для газового обладнання). Слід зазначити, що мастила не повинно бути занадто багато, тому наносити його слід тонким шаром, інакше з часом отвори механізму засмічаються і повториться проблема.

Якщо кран не туго повертається, а навпаки, проскакує, то причина в поломці ручки. Розберіть її і уважно огляньте, в пазу входу крана є металева пластинка, вона могла просто випасти при миття. Вирішується проблема встановлення нової платівки, її можна вирізати з бляшанки. У разі, якщо ручка пошкоджена (лопнула, відламався шматочок тощо), вона підлягає заміні.

Газ вимикається після відпускання ручки

У ситуації, коли Ви намагаєтеся підпалити конфорку, але вона тухне відразу після того, як Ви відпустили ручку, причиною є несправність системи контролю газу.

Газ контроль - це в першу чергу безпека, він влаштований таким чином, що якщо відбувається загасання конфорки, спрацьовує термоелектромагнітний клапан та подача газу на пальник блокується. Якщо газ тухне відразу після відпускання ручки, швидше за все, з ладу вийшов саме цей клапан і його потрібно замінити. Не слід намагатися зробити самостійний ремонт цієї несправності газової плити, оскільки будь-яке порушення може спричинити плачевні наслідки, найкраще звернутися до сервісного центру з ремонту газових приладів.

Слід зазначити, що самостійний ремонт газової плити можна проводити лише в тому випадку, коли Ви абсолютно впевнені, що це безпечно. Наприклад: можна самостійно прочистити пальники та ручки; визначити місце протікання на шлангу та загерметизувати його; прочистити форсунки. В інших ситуаціях слід звертатися до служби, що спеціалізується на ремонті газового обладнання.

При будь-яких маніпуляціях із газовою плитою перекривайте подачу блакитного палива на прилад і відключайте його від мережі електроживлення.

Викликати майстра

Наші майстри працюють з 9.00 до 21.00 без вихідних