Чому в холодильнику накопичується вода?

Чому в холодильнику накопичується вода?

Чому в холодильнику накопичується вода?

Зміст:

Повітря в камері, як і будь-які продукти харчування, містить вологу, яка при охолодженні або заморожуванні починає осідати на стінки камер. Згодом конденсат у холодильнику може перетворитися на іній або лід, які можна видалити лише розморозивши агрегат. Але для сучасних моделей виробники розробили ряд методів, що дозволяють виводити надлишки вологи назовні, забезпечуючи всередині відсіків оптимальну для зберігання продуктів вологість. Однак якщо виникають якісь несправності та потрібен ремонт холодильника Samsung Ноу Фрост або поломки в рефрижераторах інших виробників, з будь-якою системою авторозморозки, стінки обмерзають, і для відновлення працездатності потрібне втручання майстра. У цій статті ми докладно розглянемо причини, чому з'являється вода в холодильнику і які дії можна зробити самостійно, якщо з холодильника тече вода.

Основні причини покупки води з коробочкою для фруктів і фруктів

Якщо в холодильному відсіку рефрижератора з'явилися умови для утворення надмірної кількості вологи, вона практично вся опиниться в нижній частині камери - під ящиком овочевим. Серед причин чому в холодильнику збирається вода, на думку майстрів сервісцентрів, вважаються неправильне регулювання температури в холодильнику та переповнення камери продуктами. При цьому холод виявляється недостатньо для нормального зберігання продуктів і вони починають псуватися, що супроводжується появою неприємного запаху в камері, а вся волога виявляється на дні камери. Якщо температурний режим виставлений правильно і полиці холодильника напівпорожні, а в холодильнику накопичується вода, причиною може бути не лише технічна поломка, а й недостатньо ретельний догляд приладу. Існує два найбільш часто використовувані типи автоматичного розморожування камер холодильника: "краплинна" і "Ноу Фрост" і від конструкції цієї системи залежать причини чому в холодильнику вода.

Особливості конструкції агрегатів з різними типами авторозморожування.

1.Моделі з крапельною авторозморозкою. У таких рефрижераторах випарник холодильного відсіку знаходиться за пластиковою задньою стінкою. Під час роботи компресора ця стінка є найхолоднішим місцем і надмірна волога з камери конденсується на ній, перетворюючись на іній. Після того, як температура у відсіку досягла потрібного значення (зазвичай близько +6 градусів), компресор відключається та температура поверхні задньої стінки піднімається до внутрішньокамерної температури. Іній на ній тане, а крапельки води, що утворилися з нього, стікають у спеціальний зливний отвір дренажної системи. Після цього через відвідний шланг тала вода надходить спеціальну дренажну ванну, що встановлюється над компресорним блоком або поруч з ним. Оскільки під час роботи мотор-компресора він нагрівається, вода, що знаходиться в цьому лотку, випаровується.

2. Модифікації з авторозморожуванням No Frost. У моделях з так званим "повним Ноу Фростом" свого випарника в холодильному відсіку немає, а холодне повітря подається з випарника морозилки за допомогою спеціального вентилятора та системи повітроводів. Він встановлюється ззаду випарника, а весь цей вузол захований за задньою стінкою морозилки. Подача холоду в холодильний відсік регулюється повітряною заслінкою, керованою центральним контролером. У справному стані вона закривається при досягненні в холодильній шафі температури від +4 до +8 градусів (залежно від положення терморегулятора) і відкривається при підвищенні температури у відсіку.

Тепер, знаючи особливості конструкції агрегатів з різними системами авторозморожування, можна розглянути причини, через які з'являється в холодильнику вода.

Чому накопичується вода в холодильнику з крапельною системою відтайки і що можна зробити самостійно

Розглянемо найчастіші причини, чому в холодильнику з'являється вода.

Утворення засмічення в отворі або патрубку дренажу

Досить часто калюжі води під нижньою полицею в апаратах з випарником, що плаче, з'являється не через поломку, а через засмічення в дренажній системі, що виходить надлишки вологи назовні. Він виникає через попадання в дренажний отвір у холодильнику частинок пилу, крихт або залишків різних продуктів. Якщо прохідність дренажу порушена, вода не виходить назовні, а стікає під нижні ящики. Під час роботи компресорного блоку залишки води в дренажі часто замерзають, що з часом призводить до обмерзання всього випарника та зниження холодопродуктивності. Через це компресор відключається дедалі рідше, намагаючись компенсувати недолік у холоді. На нього збільшується навантаження і він швидко виробляє відведений йому ресурс. Для відновлення нормальної роботи холодильного відсіку та усунення причин чому тече холодильник, достатньо прочистити зливний отвір або весь дренажний тракт використовуючи рекомендації описані нижче.

Прочищає дренаж за допомогою спринцювальної груші та вушних ватних паличок.

Це один із простих і реально ефективних способів як прочистити дренажний отвір у холодильнику. Для очищення необхідно:

  • знеструмити рефрижератор, витягнувши вилку з електророзетки;
  • витягніть із відсіку ящик для зберігання овочів та фруктів;
  • уважно огляньте і прочистіть дренажний отвір, куди стікає вода при розморожуванні холодильника і при відтаванні інею при роботі;
  • Якщо крижана прибрана або відсутня спробуйте прибрати бруд з отвору ватяною паличкою або іншим негострим предметом. Якщо в комплекті постачання холодильного агрегату є спеціальний пристрій для цього, скористайтеся ним;
  • промийте зливальний тракт, набравши теплої води в спринцову грушу і впорснувши її в дренажний отвір;
  • Якщо залита вода успішно потрапила у ванну на компресорному блоці – прочистка пройшла успішно.

 Якщо вода з груші заповнює злив і не йде по трубці, напевно система зливу перемерзла і без повного розморожування не обійтися.

Прочищення дренажу дротом із попереднім розморожуванням камери

Перед тим, як прочистити отвір у холодильнику, повністю розморожуємо холодильник, залишивши його вимкненим на 10-12 годин. При цьому дверцята камери повинні бути відчиненими. Після цього:

  • повторно спробуйте промити дренаж спринцювальною грушею та штатним пристосуванням;
  • якщо трубка дренажного зливу в холодильнику не очистилася, спробуйте просунути через отвір у трубку зливу тонкий, але жорсткий дріт. Якщо засмічення "не піддається", можна спробувати "пробити" дренаж і з боку компресора.

Якщо всі спроби виявилися невдалими – запросіть спеціалістів сервісцентру.

Недотримання рекомендацій виробника під час встановлення

Якщо встановити холодильну шафу не за рівнем, дверцята виявляться трохи перекошеними і ущільнювач прилягатиме нещільно. Всередину відсіку почне заходити тепле повітря, яке збільшить загальну температуру в камері. Щоб знизити температуру, компресор стане рідше вимикатися, що призведе до скорочення пауз під час яких розморожується іній із задньої стінки відсіку. Там почне накопичуватися лід, а частина води, що стікається в дренажний отвір, поступово замерзне, перекривши слив. Спочатку назовні виводиться велика кількість вологи, яка переповнює невелику ванну на компресорі, витікає з неї і з'являється вода під холодильником. Також це призводить до того, що тече холодильник усередині, накопичуючи воду під ящиками у холодильному відсіку.

Щоб усунути помилки установників, достатньо виставити холодильник за рівнем у всіх площинах за допомогою регульованих ніжок.

Можливі поломки "краплинних" холодильників

Якщо описані вище методи не принесли очікуваних результатів, то причиною чому в холодильнику накопичується вода під овочевими ящиками є технічна поломка. Найчастіше це:

  • нещільно прилеглий ущільнювач, через який потрапляє в камеру тепло. При виявленні дефекту гумову деталь необхідно замінити;
  • несправний температурний датчик чи термостат. При цьому, при досягненні виставленої температури, компресор не відключається і морозить далі. На задній стінці, за якою захований випарник, утворюється товстий шар інею (він не розморожується через відсутність пауз у роботі компресорного блоку). Крім цього, переморожується і дренажна трубка. Якщо компресор таки зупинитися (через спрацювання теплового захисту або втручання користувача), талій воді не буде куди йти і вона стіче під овочевий ящик.

Найчастіші поломки моделей з No Frost

Якщо в холодильнику Ноу Фрост з'явився крига, насамперед перевіряють справність модуля відтайки. Про несправність у цьому вузлі також свідчать:

  • відсутність відключень компресорного блоку;
  • товстий шар криги в морозилці;
  • відсутність ефективного охолодження у холодильному відсіку.

Причиною поломки найчастіше стають:

  • запобіжник у ланцюзі модуля відтайки;
  • таймер або датчик відтавання;
  • нагрівальний елемент, що підігріває випарник у паузах роботи компресора;
  • керуючий контролер.

Якщо система відтайки випарника перестає працювати, він починає обмерзати та його продуктивність знижується. Щоб підтримувати необхідну температуру, компресорний блок починає працювати все довше, що призводить до підвищеного утворення льоду. Перерви скорочуються ще більше і морозилка повністю заповнюється "сніговою шубою" та льодом, внаслідок чого канали подачі низькотемпературних повітряних потоків у холодильний відсік перекриваються і там стає значно теплішим. Це призводить до відтавання льоду з боку холодильної камери та утворення талої води. Внаслідок цих процесів холодильник тече. При таких симптомах найкраще користуватися послугами сервісцентру.

Викликати майстра

Наші майстри працюють з 9.00 до 21.00 без вихідних