Переваги та недоліки холодильника із системою No Frost

Переваги та недоліки холодильника із системою No Frost

Переваги та недоліки холодильника із системою No Frost

Зміст:

Сучасні технології завжди привабливі та затребувані. Нові розробки в будь-якій сфері покликані замінити щось старе та покращити умови, за яких використовується техніка. Особняком у цьому контексті стоїть побутова техніка, особливо та, яка активно експлуатується щодня. Такий потрібний і корисний прилад просто повинен бути комфортним, комфортабельним і, що важливо, необтяжливим. Яскравим прикладом цього стають побутові холодильники.

Холодильник пройшов величезний еволюційний шлях від невеликих за місткістю шаф, розморожувати які потрібно було чи не кожні два тижні, до високих двометрових велетень або широчених двох-дверних холодильників Side-by-Side із системами No Frost та інверторними технологіями компресорів. Вони мають масу додаткових функцій та особливостей, але головний інтерес викликає технологія «сухої» заморозки, так званий ноу фрост.

Схема охлаждения в холодильнике No Frost

Чим відрізняється крапельна система від No Frost?

Сьогодні існує дві основні системи заморозки, які застосовуються у різних моделях холодильників. Перша з них – це статична система, яку ще називають «крапельною». Назва походить від того, що під час відтайки на задній стінці холодильної камери з'являються краплі талої вологи, які стікають у дренаж. Друга система - No Frost, яку нерідко називають "сухою".

Дві системи заморозки є двома різними підходами до конструкції та подальшої експлуатації холодильника. Сьогодні існує чимало користувачів, які віддають свої уподобання як одній, так і іншій системі заморозки. Одні виробники холодильників випускають лише моделі із системою No Frost, інші орієнтуються виробництва «краплинних» холодильників, а треті комбінують у своєму виробництві обидві системи у різних моделях.

Тим не менш, варто справедливо зауважити, що вже сьогодні більшість сучасних розробників та виробників побутової техніки практично повністю перейшли на збирання холодильників із системою ноу фрост. Тому можна резонно припустити, що холодильник з такою системою заморозки має деякі переваги.

Преимущества системы No Frost

Основні переваги холодильників із системою заморожування No Frost:

Холодильник не потрібно розморожувати – справний холодильник із «сухим» заморожуванням не вимагає регулярного розморожування, адже всередині його камер не утворюється льоду або снігова шуба. Тим не менш, про регулярну профілактику та чищення холодильника забувати не варто.

Інверторні технології – сучасні інверторні компресори, що відрізняються підвищеною енергоефективністю, ресурсомісткістю та стійкістю до поломок, встановлюються лише у холодильниках із системою No Frost.

Рівномірний розподіл температури – завдяки роботі вентиляторів, передбачених у системі No Frost, встановлена ​​на панелі керування температура, розподіляється по всій камері рівномірно, немає перепадів між поличками.

Температура всередині камер – холодильник із системою No Frost швидше встановлює задану температуру та підтримує її точніше, ніж краплинний, також частіше є можливість у різних моделях контролювати температуру окремо в холодильнику та морозильній камері, а не загальним регулятором.

Основні переваги холодильників зі статичною системою заморожування:

більш висока вологість у камерах – через відсутність вентиляторів, вологість залишається високому рівні, що сприятливо позначається на збереження продуктів, їх потрібно спеціально упаковувати, щоб ті не обветрились;

більше корисного простору в камерах – якщо порівнювати моделі холодильників з однаковими фізичними габаритами, то корисний об'єм, як правило, більший у «краплинного» холодильника, адже в його системі немає додаткових вентиляторів та автоматичної системи відтайки, розташованих за задньою стінкою «сухого» холодильника.

Принцип работы системы No Frost

 

Міфи про "No Frost"

Кожен користувач складає своє бачення та враження щодо кожної техніки та щодо кожної окремо взятої технології. Не винятком у цьому плані стає система No Frost у холодильниках. Існує чимало припущень, думок та відвертих міфів щодо використання холодильників із «сухою» заморозкою. Нерідко такі думки та обґрунтування виходять від користувачів, які здебільшого не використовують холодильники з «сухою» заморозкою.

Основні помилки щодо холодильників із системою No Frost:

холодильник No Frost не такий тихий – таке враження може створюватися виходячи із висновку, що у конструкції «сухого» холодильника є система вентиляторів, які створюють додаткові шумові коливання. Однак, насправді завдяки сучасним інверторним технологіям рівень шуму більшості «сухих» холодильників не перевищує 40 дБ, а іноді навіть менше;

система No Frost пересушує продукти - нібито, через це всі продукти необхідно зберігати обгорнутими в пакети або судочках. Почасти це правда, але якщо розпаковані продукти зберігати в холодильнику з «крапельним» заморожуванням, то дуже скоро він також обвітриться, а запах дуже швидко пошириться по всій камері;

холодильники із системою No Frost частіше вимагають ремонт – думка виходить з того, що в таких холодильниках застосовується додаткове обладнання для розподілу охолодженого повітря та автоматичного розморожування. Крім цього, переважна більшість «сухих» холодильників має електронну плату управління, що створює помилкову думку про можливість виникнення додаткових поломок. При правильному догляді та регулярній профілактиці, ні No Frost, ні статика ламатися не будуть, також багато холодильників з «сухою» заморозкою обладнані додатковим захистом від перепадів напруги;

холодильники No Frost більш витратні щодо споживання електроенергії – таке враження також ґрунтується на наявності додаткових систем у холодильнику та елементів, яких немає у «краплинних» холодильниках. Враження може здатися логічним, адже всі ці додаткові системи необхідно постачати електроживленням. Але насправді інверторні технології виявляються настільки ефективними, що сучасний холодильник No Frost не витрачає навіть 1 кВт за добу роботи;

холодильники з системою No Frost не вимагають розморозки - насправді це практично правильне твердження, але лише з поправкою на те, що холодильник експлуатується правильно і не має поломок. Так, наприклад, якщо ТЕН відтайки з якоїсь причини не працює, льоду і сніг у камерах холодильника дуже швидко з'являються навіть після кількох розморозок.

Як розморожувати холодильник No Frost?

Щодо останнього враження (або міфу) про холодильники із системою заморозки No Frost, потрібно розібратися дещо детальніше. Чи дійсно завдяки системі заморожування No Frost холодильник не потребує регулярного розморожування? Насправді завдяки вбудованій системі автоматичного відтайки, яка контролює процес відтавання в камерах холодильника, розморожувати його вручну не потрібно. Однак це не означає, що холодильник No Frost зовсім не розморожується, просто він робить це автоматично.

Однак, якщо припустити, що система автоматичної відтайки виходить з ладу, то холодильник потрібно буде все-таки розморозити самостійно. Найчастіше, роблячи висновок з практики, схильний до поломок нагрівальний елемент. Якщо він припиняє нормально функціонувати, відтайка не спрацьовуватиме автоматично, в камерах холодильника з'являється сніжна шуба.

Якщо холодильник не розморозити вчасно, то лід може навіть заблокувати роботу вентиляторів, вони припинять обертатися і в холодильну камеру не надходитиме охолоджене повітря. Так, створюється ситуація, коли в холодильній камері температура піднімається вище за норму, але морозилка працює як раніше.

Як розморозити холодильник No Frost?

  1. Холодильник необхідно відключити від мережі – щоб забезпечити власну безпеку, необхідно вийняти вилку з розетки та знеструмити холодильник.
  2. Дістаємо продукти з холодильника – внутрішні камери під час розморожування повинні бути повністю порожніми, тому всі продукти з холодильної камери та морозилки необхідно дістати.
  3. Демонтуємо всі знімні елементи – також потрібно зняти всі полички та балкони з дверцят, ящики також необхідно діставати.
  4. Холодильник залишаємо з відкритими дверцятами на кілька годин - час на розморожування може знадобитися різне, залежно від товщини покриву, тому процес потрібно постійно контролювати.
  5. Миємо полички та ящики – у той час, поки холодильник розморожується, необхідно вимити всі полички та ящики, які ми дістали з внутрішніх камер приладу, після миття їх потрібно залишити на деякий час для сушіння.
  6. Миємо і протираємо холодильник – як тільки весь лід та сніг усередині холодильника розтанув, внутрішні стінки необхідно промити, для чого можна використовувати засоби побутової хімії, після миття холодильник протираємо насухо.
  7. Встановлюємо полички та ящики – усі знімні елементи холодильника, які ми демонтували, необхідно встановити на місце.
  8. Включаємо холодильник – на панелі управління встановлюємо оптимальну температуру, але після цього не завантажуємо холодильник продуктами, залишаємо холодильник працювати порожнім протягом години-півтори, він повинен наздогнати температуру.
  9. Завантажуємо холодильник продуктами.

Увага, якщо потрібно було розморозити холодильник із системою No Frost, це може бути свідченням певної несправності. Особливо вірною така підозра виявляється, якщо холодильник розморожується кілька разів за короткий проміжок часу. Обов'язково зверніться до сервісного центру для діагностики та ремонту холодильника.

Викликати майстра

Наші майстри працюють з 9.00 до 21.00 без вихідних