Сучасні холодильники відрізняються за конструкцією, технічними характеристиками, принципом роботи, вартістю. Споживачу, який перебуває в пошуку якісного холодильника, складно вибрати техніку даного класу, оскільки потрібно враховувати ряд параметрів і рекомендацій для здійснення правильної покупки. У цій статті ми розглянемо типи холодильників, особливості їхньої роботи, а також додаткові опції, на які слід звертати увагу.
Класифікація холодильників в залежності від системи охолодження
Система охолодження – головний параметр вибору холодильника. Виробниками використовують різні системи охолодження, кожен із варіантів має плюси та мінуси, особливу специфіку роботи.
Компресорна система
Найпоширеніший тип, що використовується виробниками найчастіше. Холодильники відрізняються економічністю та великим обсягом. Циркуляція холодоагенту відбувається за рахунок роботи компресора, в який закачана рідина, що охолоджує. Головною перевагою є те, що в техніці використовується один компресор, який відповідає за зниження температури як в морозильній камері, так і в холодильній камері. Двокомпресорні моделі ще економічніші, оскільки дозволяють відключити одну з камер або виставити в ній потрібну температуру.
Абсорбційна система
У таких моделях немає компресорної установки. Охолодна рідина перебуває в обороті за рахунок нагрівання теплообмінника. Така система використовується у холодильниках середніх розмірів. Техніка не така економічна. До того ж є великі проблеми з можливістю ремонту холодильника подібного штибу. Також їй характерний середній рівень енергоспоживання. Переваги абсорбційної системи – застосування альтернативних джерел енергії. Є моделі, що працюють за допомогою електрики та зрідженого газу.
Термоелектрична система
Охолодження складає основі прямого поглинання теплової енергії. У кухонному приладі немає холодоагенту, який циркулює за контуром. Напівпровідникові пластини виконують опцію охолоджувача, саме через них проходить струм. Витрата електрики залежить від обсягу холодильника, що більше розміри, то більше вписувалося витрата.
Типи холодильників за способом встановлення
Залежно від типу установки холодильники діляться на:
настільні – відрізняються невеликими розмірами, вважаються зручними для зберігання незначної кількості продуктів;
вбудовані - представлені у вигляді навісних шаф, стильно виглядають, коли є можливість вбудувати техніку в кухонну стінку;
підлогові - найпопулярніші моделі, які оснащені однією або декількома камерами, парою дверей.
Кількість камер
Виробники випускають широкий асортимент холодильників залежно від кількості камер та їхнього розташування. Цей показник впливає розміри техніки.
Однокамерні
У таких моделей не передбачена морозильна камера. Часто зустрічається відділення для охолодження продуктів. Є малогабаритні та повнорозмірні холодильники цієї групи, які відрізняються за технічними характеристиками. Купуючи цю модель, враховуйте кількість людей, що проживають у квартирі або будинку, і вільний простір на кухні. Однокамерні пристрої: компактні, функціональні та економічні.
Двокамерні
Холодильна та морозильна камери, розташування яких може змінюватись. Холодильна камера часто розділяється на два відсіки:
- рівень вологості не вищий за 50% підходить для зберігання м'яса, риби, птиці;
- вологість до 90% ідеальна для овочів, зелені.
Купують двокамерні моделі сім'ї, які потребують заготівлі продуктів.
Багатокамерні
Складаються із 3-4 камер, які дозволяють розподілити продукти харчування по групах. Найпопулярніші 3-х камерні холодильники, представлені з:
- автономним морозильним відсіком;
- відділення для охолодження з конкретними даними за рівнем вологості;
- нульова камера або відсік для освіження.
Відділ для свіжих овочів та фруктів дозволяє зберігати корисні мікроелементи та вітаміни, які є у продуктах.
Холодильники Side-by-Side
Технічна презентація преміум-класу представлена на якісному ринку американських моделей. Холодильники важливі та негабаритні, часто з двома відділеннями, ростешовані вертикально. Ширина є найбільшою на основі стандартної моделі, так що встановлюється у великій кількості простору. Зверху дверей морозильної камери кріпиться дозатор, який постачає водою та кубиками льоду.
Технічні характеристики
Для покупки холодильника потрібно не тільки розібратися в існуючих різновидах, технічні характеристики також відіграють не останню роль. Саме параметри безпосередньо впливають на вартість, чи підходить обрана модель під ваші критерії.
Габарити
За розмірами техніку поділяють на чотири групи:
- маленькі висотою до 1,5 метра, шириною до 59 см. Купуються в невеликі кухні або на дачу, заміський будинок. Часто зустрічаються моделі з обмеженими функціональними можливостями, наприклад, мінібар для охолодження напоїв;
- стандарт - ширина до 60 см, висотою не більше 1,8 м. Підійдуть для кухні середньої квадратури для сім'ї не більше трьох осіб;
- європейські – ширина 80 см, висота до 2 метрів. Оптимальне рішення для просторої кухні;
- повногабаритні – оснащені кількома дверцятами, поділяються на відділення для різних продуктів. Підійдуть для сім'ї із 5 і більше осіб. Висота до 2,2 м, ширина 90 см.
Залежно від розміру змінюється і об'єм камери. При виборі слід враховувати кількість членів сім'ї та наповнюваність холодильної або морозильної камери.
- 50 л - це компактні моделі, дуже галасливі і потребують частого розморожування;
- 350 л - 2-х камерні холодильники, морозильна камера максимум 160 літрів, залежно від моделі;
- 400 л - 3-х камерні, більшість моделей представлені з висувними ящиками;
- від 500 до 800 л – це дводверні холодильники, оснащені додатковими функціями та режимами. Ціна висока, але містка техніка, призначена для великої родини.
Потужність холодильника
На потужність впливає обсяг холодильника та морозильної камери. Чим більше габарити та літраж, тим більша витрата електроенергії. Ступінь завантаженості холодильника також впливає на енергоспоживання. Якщо техніка розвантажена, немає жодних продуктів, тоді побутової техніки необхідно менше електрики для коректної роботи.
Сучасні виробники маркують техніку за класами енергоспоживання. Чим вищий клас, тим економічніша модель. Найбільш економними вважаються класи: А, У, З.
Система розморожування
- ручна – дешевий та простий варіант розморожування, під час якої розморожуються дві камери одночасно, якщо це 2-х камерна модель;
- «No Frost» − використовується у дорогих моделях, завдяки такій системі не формується крижаний наліт, завдяки рівномірному розподілу холодного повітря всередині камери за допомогою вентилятора.
Додаткові можливості
Вибираючи холодильник для дому, звертайте увагу на додаткові опції, якими може бути оснащена техніка:
- збереження холоду – він зосереджений усередині камери, якщо вимкнено електрику;
- антибактеріальне покриття – зменшується ймовірність розмноження бактерій;
- захист від дітей – блокування панелі керування або дверцят;
- індикатор відчинених дверцят – звукове сповіщення, у разі нещільного закриття або повністю відчинених дверцят.
Це все, що необхідно знати для правильного вибору холодильника.