Причини поломок телевізорів популярних марок

Причини поломок телевізорів популярних марок

Причини поломок телевізорів популярних марок

Зміст:

За останні кілька десятиліть телевізори дуже змінилися. Змінилися вони як зовні, адже сучасні телевізори стали значно тоншими, їх екрани стали повністю плоскими, а розміри збільшилися в рази, а також телевізори змінилися функціонально. У деяких випадках, щоб подивитися улюблений телеканал не знадобиться навіть антена, достатньо підключити його до Wi-Fi і вибрати стрімінговий сервіс із високою якістю картинки та зображення.

Зважаючи на таку швидку еволюцію телевізійної техніки, в наших будинках можуть знаходитися найрізноманітніші телевізори. Це може бути LED, плазма або навіть телевізор із електропроменевою трубкою. Тому підхід до виявлення поломок і подальший ремонт телевізора виявляється індивідуальним і залежить від типу телевізора, з яким маємо справу.

Полосы на экране телевизора

Причина несправності екрану

Найбільшим елементом сучасного телевізора є екран. Але не лише з цієї причини наша основна увага, у момент, коли телевізор працює, прикута саме до нього. Насправді саме на екрані відбувається все найцікавіше, що може запропонувати нам такий пристрій. І, хоч як це дивно, основні несправності відбуваються саме з цим вузлом і виявляються саме на екрані. Як показує практика провідних сервісних центрів, саме через несправність екрану найчастіше відбуваються звернення до майстерень.

Найчастіші поломки екранів будь-яких типів телевізорів:

зображення на екрані РК телевізора відсутнє, але звук виразно чутний – найімовірніша причина такої несправності полягає в непрацюючому підсвічуванні екрану. У цьому випадку, якщо придивитися до екрана, можна розрізняти на ньому бляклі силуети. Підсвічування телевізора складається з набору діодів, що розташовані на декількох стрічках. Якщо хоча б один діод виявляється неробочим, не працюватиме підсвічування загалом. Ремонт телевізора полягатиме в заміні непрацюючого діода, або в заміні всіх діодів у комплексі, якщо немає бажання здійснювати пошук одного або кількох непрацюючих;

на екрані телевізора з'явилися смуги або смуга – таке найчастіше відбувається через пошкодження шлейфу, що забезпечує контакт плати із матрицею екрана. Шлейф може бути пошкоджений механічно або окислилися контакти. Для усунення подібної несправності необхідний професійний інструмент та майстер з досвідом розбирання LED-телевізора;

не працює половина екрану – причиною такої поведінки екрана можуть бути різні фактори, визначити які можна виходячи з характеру прояву поломки. Якщо половина екрана працює нормально, але в інший з'явилося безліч вертикальних смужок, найімовірніше, що пошкоджена матриця екрана. Якщо одна половина повністю темна і немає жодних ознак зображення на ній, слід, що несправний процесор або материнська плата. Якщо одна половина не така яскрава, як інша, справа може бути в несправності підсвічування. У всіх випадках знадобиться професійне обслуговування майстра;

Екран повністю білий – причина білого екрана залежатиме від типу телевізора. Якщо це РК-телевізор, то білий екран з'являється найчастіше через несправність матриці, збиту прошивку, поломку процесора. У випадку з ЕПТ-телевізором виною всьому виявляється відеопідсилювач (екран може бути не лише білим, а й зеленим). У разі білого екрану на плазмовому телевізорі необхідно провести діагностику блоку обробки сигналів.

Мастер чинит телевизор

Особливості ремонту РК-телевізорів

Очевидно, що особливості ремонту того чи іншого телевізора повністю залежатимуть від того, з яким типом пристрою ми маємо справу. Так нюанси та особливості ремонту РК-телевізора будуть дещо іншими, ніж, скажімо, у телевізорі з електро-променевою трубкою, але дещо схожі з плазмовими (хоч і не завжди).

Особливості ремонту LED-телевізора виходитимуть з конструкції пристрою, тому, перш ніж приступати до проведення ремонту, необхідно ретельно вивчити елементи, з яких влаштовано телевізор. Крім розуміння конструкції телевізора та призначення всіх елементів, що використовуються в ньому, знадобиться набір інструментів, як мінімум викрутка та тестер для діагностики. Але необхідний інструментарій повністю залежатиме від того з яким типом несправності довелося зіткнутися.

Отже, зважаючи на те, які саме поломки найчастіше відбуваються з РК-телевізорами, майстру, який робитиме ремонт, потрібно зіткнутися з ремонтом підсвічування екрану, яке полягає в декількох стрічках зі світлодіодами. Цікава особливість підсвічування екранів РК-телевізорів полягає в тому, що якщо перестає працювати хоча б один діод, то не працює все підсвічування в комплексі.

Крім підсвічування екрану, під час ремонту рідкокристалічних телевізорів фахівці стикаються з ремонтами плат. У телевізорі вона може бути одна, але найчастіше зустрічаються моделі із двома платами. Поломка плати може полягати у згорянні одного або кількох елементів на ній, такі елементи потрібно виявити та перепаяти. Також можуть бути окислені доріжки, подібні несправності можна усунути. Лише з великими ушкодженнями плати приймається рішення про повну заміну такої плати. Як бачимо, майстер, який робитиме ремонт РК-телевізора також повинен бути не з чуток знайомий з радіоелектронікою.

Не работает телевизор

Поширені поломки популярних марок РК-телевізорів та способи їх усунення

Деякі поломки відбуваються частіше за інших і з ними майстрам у сервісних центрах доводиться стикатися дещо частіше. В окремих випадках, розуміючи які поломки властиві тому чи іншому телевізору, можна легко уникнути їх появи. Саме тому ми вирішили розповісти вам про те, з чим найчастіше доводиться стикатися спеціалістам нашого сервісного центру та які способи усунення таких поломок існують.

Програмний збій – найчастіше таку несправність характеризують як збій у прошивці. Найбільш явними проявами такої поломки є спонтанні відключення телевізора, його перезавантаження, підгальмовування або підвисання картинки на екрані. У домашніх умовах можна спробувати зробити самостійний перезапуск телевізора, потрібно повністю вимкнути його та вийняти вилку з розетки. Після цього увімкнути та спробувати відкотити налаштування до заводських. Якщо такий захід не допоміг, необхідно звернутися до сервісного центру. Найбільш характерною є така поломка для «китайських» виробників.

Поломка відеопроцесора – один із найважливіших вузлів РК-телевізора, який відповідає за формування зображення, обробку сигналу. Якщо відеопроцесор виявляється несправним, картинки на екрані не буде зовсім, або вона може виявитися спотвореною, кольори можуть відтворюватися неправильно, на екрані можуть з'являтися різні смуги. Ремонт у домашніх умовах неможливий, краще звернутися до сервісного центру. Подібна поломка не має прихильності до бренду.

Несправність пульта – якщо пульт не працює, то поломка найчастіше криється саме в ньому. Але перш ніж починати проводити діагностику роботи або купувати новий пульт, перевірте батареї, можливо вони сіли. Перевірити пульт можна просто в домашніх умовах, досить просто навести камеру смартфона на лампочку, розташовану на ПДУ і натиснути кілька кнопок. Через камеру має бути видно, як лампочка блимає. Якщо цього не відбувається, то пульт потребує заміни, якщо лампочка починає блимати, слід шукати причини в телевізорі. Можливо, фотоприймач несправний і телевізор не здатний приймати сигнал від ПДУ.

Несправність матриці – така поломка стає однією з найнеприємніших і найдорожчих у ремонті. Нерідко при пошкодженні матриці приймається рішення про повну заміну телевізора на новий. Несправність матриці супроводжується миготливим зображенням, смугами на екрані, переливанням неприродних кольорів, деякі кольори можуть не відтворюватися, екран може сніжити або зовсім стане білим. Найчастіше матриця не ремонтується, а замінюється новою. Найбільш дорогими є матриці QLED телевізорів від Samsung або OLED від LG.

Поломка підсвічування екрану – досить поширена проблема, яка може бути властива будь-якому РК-телевізору незалежно від бренду. При несправності підсвічування її необхідно замінити, зробити це можна двома способами. Перший полягає в пошуках непрацюючого світлодіода і заміні тільки його. Це менш витратний шлях, але більш трудомісткий. Другий спосіб полягає в заміні всіх смужок зі світлодіодами, це дорожче, але не так важко. Змінювати підсвічування краще в умовах сервісного центру, адже подібний ремонт передбачає розбирання телевізора.

Несправна материнська плата – часто супроводжується непрацюючими роз'ємами HDMI, USB та іншими. У деяких випадках пошкодження материнської плати перешкодами на екрані телевізора. Нерідко пошкодження материнської плати відбувається через неякісні електромережі, короткі замикання.

Висновок

Як видно з матеріалу, більшість поломок телевізорів будь-якого типу супроводжуються неухильними проявами на екранах. Варто розуміти, що подібні прояви будуть обов'язково негативними, адже йдеться про поломку.

До найпоширеніших несправностей телевізорів належать такі:

програмний збій – потрібна перепрошивка;
поломка відеопроцесора - потрібна заміна процесора на новий;
несправність пульта – пульт потрібно замінити на новий, ремонт недоцільний;
несправність матриці - найчастіше ремонт недоцільний зовсім, телевізор змінюють на новий;
поломка підсвічування екрану - змінюється несправний світлодіод або все підсвічування в комплексі;
несправна материнська плата – провадиться ремонт плати.

Викликати майстра

Наші майстри працюють з 9.00 до 21.00 без вихідних