Пральна машина автомат нормально набирає воду двічі-тричі за весь режим прання: перший - під час початку циклу; другий, коли білизна просочилася (відбувається долив), третій - при полосканні, іноді четвертий - якщо прання проходило за максимальної температури (для охолодження води та бака перед зливом)
Іноді трапляється так, що машинка починає безперервно набирати воду - це вже серйозна несправність і слід негайно шукати причину, щоб уникнути серйозніших наслідків. Часом ремонт пральної машини неминучий. Отже, що могло статися:
- неправильне підключення зливного шлангу до каналізаційної системи;
- прохудився бак пральної машини;
- несправний пресостат (датчик рівня води);
- несправний впускний клапан;
- вихід із ладу електронного модуля управління.
Щоб не створювати зайвої роботи і не гаяти дорогоцінний час, поломку рекомендується шукати в певному алгоритмі.
Перевіряємо підключення до системи каналізації
Процес, коли відбувається постійний набір води, можна почути або спостерігати через дверцята люка. Насамперед потрібно звернути увагу на злив: постійні булькаючі звуки в зливному шланзі свідчать про витік води з бака в каналізаційну трубу. Якщо таке відбувається, в першу чергу, слід перевірити підключення зливного шланга: можливо, він розташований занадто низько. Шланг зливу води обов'язково повинен знаходитися мінімум на 0,5 метра від рівня підлоги, інакше вода з машинки постійно витікатиме, отже, відбуватиметься постійна долива води в бак до необхідного рівня.
Якщо проблему виявлено, досить просто зробити коректне підключення зливної системи.
Тріщина в баку пральної машини
Причиною постійного надходження води до пральної машини може стати тріщина бака. Відбутися така проблема могла після дисбалансу, або бак просто зношений часом. Помітити таку несправність досить просто: під машинкою і біля неї утворюватиметься калюжа, важливо не прогаяти цей момент інакше агрегат просто затопить приміщення. Однак, якщо пральна машина оснащена функцією захисту від протікання електроніка, зупинить цикл прання і видасть команду про помилку на дисплей.
У разі такої несправності потрібно зняти бак і зробити його ремонт (і як наслідок ремонт пральної машини) (запаяти), якщо такий можливий, якщо ні: бак потрібно замінити на новий. У цій ситуації рекомендується викликати майстра, але якщо у Вас є певні навички, можна спробувати запаяти або замінити деталь самостійно.
Несправність пресостату
Прессостат – це датчик рівня води, коли машинка наповнює бак до необхідної межі, пресостат подає команду на електронний модуль керування приладу та набір води припиняється. Якщо цей датчик несправний, відповідно вода набиратиметься в бак безперервно, до моменту аварійного зливу. Для того, щоб до нього дістатися, потрібно відкрутити і зняти верхню кришку: потрібна нам деталь знаходиться у верхній правій частині корпусу, слід уважно її оглянути на наявність пошкоджень і окислених контактів.
Прессостат може підлягати ремонту. Він містить мембрану: можливо вона зносилася і втратила герметичність - в цьому випадку, її необхідно замінити. Також до датчика підходить трубка повітроводу, яка може засмічитися, наприклад, частинками тканини - у такій ситуації трубку можна спробувати продути, тим самим прочистити її. Але, якщо ця трубка потріскалася, буде потрібно заміна пресостата цілком. Крім того, контакти датчика рівня води могли просто окислитися - у цьому випадку потрібно просто їх акуратно зачистити за допомогою наждакового паперу.
Слід звернути на те, що вартість цього пристрою досить низька, тому в разі несправності можна відразу проводити її заміну.
Несправність впускного клапана
Якщо пральна машина заливає воду безперервно навіть у вимкненому стані, не надаючи ніякого шуму, рекомендується провести діагностику впускного клапана. Цей пристрій також, як і датчик рівня води, знаходиться під верхньою кришкою, тільки з лівого боку біля задньої стінки корпусу. Визначати її несправність слід за допомогою мультиметра (тестера), якщо опір становить менше трьох кілоОм, значить впускний клапан несправний. В даному випадку деталь не підлягає ремонту: її заміна. Зволікати з цією процедурою не потрібно, тому що якщо використовувати машину в такому стані, вона споживатиме занадто багато ресурсів і нагрівання води не буде здійснюватися повною мірою, що може призвести до згоряння ТЕНу, а це - додаткові витрати. Перекрийте воду та від'єднайте агрегат від електроживлення до видалення несправності.
Вийшов з ладу модуль управління
На щастя, електронний блок управління досить рідко може бути причиною постійної затоки води у пральну машину. Однак, якщо жодна з перерахованих вище поломок не виявлена, несправність потрібно шукати саме в ньому.
Щоб виключити дрібну поломку, спочатку рекомендується перевірити проводку під верхньою кришкою машинки: можливо просто сталося злипання проводів, якщо це так - потрібно просто провести ремонт проводки (роз'єднати, при необхідності спаяти і заізолювати). У випадку, коли з проводкою все гаразд, причина криється саме в електронному модулі. У цій ситуації буде потрібна допомога кваліфікованого майстра, який добре розбирається не тільки в механізмі пральних машин, а й в електроніці. Можливо фахівцеві вдасться здійснити ремонт цієї деталі, якщо ж ні - доведеться проводити її заміну.
Важливо! Діагностику і особливо ремонт поломки будь-якої з вищеперелічених деталей необхідно проводити, попередньо відключивши пральну машинку від мережі електроживлення.