Сучасні телевізори є високотехнологічними пристроями, і більшість з них забезпечені дивовижним набором наворотів. Намагатися вибрати щось із широкого асортименту – це одне з нелегких завдань. Більшість із нас зрештою зупиняють вибір на кращій моделі, яку можна собі дозволити та купують її. Заплативши значну суму за власну покупку, ви не очікуєте, що ви можете зробити щось неправильно і з технікою щось станеться. І все ж багато згодом стикаються з тим, що телевізори дійсно ламаються і потрібен майстер з ремонту ТБ.
Вирішенням цієї проблеми є гарантія та страховка на телевізор, які покривають вартість ремонту. Страховка корисна у разі, коли термін гарантії минає. Перш ніж приступити до вирішення проблеми, слід ознайомитися з поломками телевізора, що найбільш часто зустрічаються, з якими стикаються більшість людей. Пізніше перейдемо до простих способів вирішення, які можна використовувати.
Якщо ви ставите питанням «Чому мій телевізор не включається?!», то варто припускати, що можливо знадобиться заміна певної деталі і для цього потрібно звернутися до фахівця. Дізнайтеся, що могло піти не так, і що з цим робити – про це докладніше. Основна проблема, з якою стикаються користувачі, пов'язана з тим, що телевізор не вмикається.
Чого чекати від телевізора?
З віком сучасні телевізори стають тенішими, з урахуванням того, скільки годин вони використовувалися протягом довгих років. Однак відбувається це поступово, навіть якщо чи не цілодобово дивіться телевізор.
Незалежно від того, чи ви купуєте плазмовий, РК-телевізор, LED або новий OLED-телевізор, у будь-якому випадку ви оберете сучасне рішення. Такий телевізор здатний прослужити до 10 років навіть якщо ви залишали його постійно включеним. Перш ніж техніка вичерпає свої запаси, ви, ймовірно, захочете купити новий телевізор, перш ніж ваш дійсно помре. Але якщо поломка застав вас зненацька, розглянемо найбільш відомі поломки, причини їх появи і чому не включається телевізор.
Не включається телевізор – вирішення проблеми
Сучасні телевізори стикаються з тим, що з ладу виходять конденсатори. Якщо ви зіткнулися з цією проблемою і крім того, що телевізор не тільки не включається, але й клацання, що повторюються, то вирішити цю проблему можна спробувати самостійно.
Для цього ремонту вам знадобляться 5 основних предметів, наведених нижче:
1. Паяльник та припій.
2. Викрутка.
3. Плоскогубці.
4. Шматочки.
Додатково: магнітна викрутка, ґнот для розпаювання, мультиметр.
Зібравши необхідні інструменти, починайте ремонт. Дотримуйтесь покрокової інструкції.
Крок 1. Зніміть підставку та настінне кріплення
Після того, як телевізор вимкнено від мережі, зніміть підставку, якщо він був встановлений на стіні, то зніміть його зі стіни, вилучивши монтажний кронштейн із задньої сторони телевізора. Відкрутіть гвинти для зняття підставки та настінного кріплення з телевізора.
Крок 2. Переконайтеся, що ви видалили всі гвинти, якими кріпиться задня панель телевізора
Гвинти будуть у будь-якій області, де знаходяться роз'єми живлення чи шнура.
Крок 3: Зніміть задню панель та зробіть знімок
Знімок допоможе при повторному збиранні. Визначте, де знаходиться плата живлення, яка має конденсатори, і на неї подається основне живлення від вилки.
Крок 4: Зніміть джгути з дротів
Достатньо просто потягнути за затискач, щоб видалити їх.
Крок 5: Видаліть гвинти, що утримують плату
Викрутіть гвинти, якими плата живлення кріпиться до корпусу телевізора. У більшості плат зазвичай по 6 гвинтів, які утримують їх.
Плата блоку живлення не особливо чутлива, але завжди корисно поводитися з будь-якими обережно і тримати за краї.
Крок 6: Визначення несправних конденсаторів
Основна увага приділяється невеликим алюмінієвим конденсаторам у формі банки. Вони бувають різних кольорів та розмірів, але їх легко знайти на будь-якій платі харчування. Вони не тільки є найбільш імовірною причиною вашої проблеми, але й несправні легко знайти та замінити. Найчастіше ви зможете візуально визначити несправні конденсатори. Жодних спеціальних навичок в електроніці не потрібно.
Крок 7: Видима несправність №1 – Випуклість конденсатора
Коли конденсатор виходить з ладу, внаслідок хімічної реакції усередині нього утворюється газоподібний водень. Таким чином, конденсатор, що вийшов з ладу, може мати опуклість зверху.
Крок 8: Видима несправність №2 - Витік
Ще одна ознака несправності конденсатора – витік рідини (електроліту). Це може бути помаранчевий або коричневий потік зверху або знизу конденсатора. Якщо відсутні видимі ознаки витоку, то про це вкаже характерний звук, що клацає.
Крок 9: Зняття конденсаторів
Конденсатори мають полярність. Це означає, що, як і у батареї, вони мають позитивну (+) та негативну (-) сторони. Перш ніж знімати конденсатор, зверніть увагу, з якого боку звернено білу смугу конденсатора. Вам потрібно буде вставити новий конденсатор у тому самому напрямку.
Крок 10: Якщо конденсатор витягується насилу, не прикладайте силу.
Крок 11: Встановіть нові конденсатори
Зігніть дроти, щоб утримувати конденсатор на місці і закріпити їх так, щоб виступало кілька міліметрів для паяння. Коли конденсатори встановлені і залишки припою, протріть це місце вологою тканиною.
Коли телевізор не працює через виходу з ладу конденсаторів, то самостійний ремонт значно скоротить витрати. Але це крайня міра і розумно вжити її в тому випадку, якщо є відповідні навички.
Чому телевізор перестає вмикатися?
Будь-яка поломка, навіть незначна, повинна бути виправлена якнайшвидше. Найменші проблеми здатні викликати серйозніші поломки та призвести до повного виходу з ладу і до того, що телевізор перестане вмикатися. Тому не відкладайте ремонт телевізора на потім, а займіться вирішенням цього питання своєчасно, викликавши майстра, який дізнається, чому телевізор не вмикається.
Вертикальні чи горизонтальні лінії на екрані
Поломка, з якою стикаються багато користувачів телевізорів. Однією з найчастіших причин появи вертикальних або горизонтальних ліній на екрані телевізора є десь ослаблений провід, що призводить до поганого сигналу. Переконайтеся, що всі дроти надійно підключені.
Якщо з жодним із проводів проблем немає, можливо, один із каналів на телевізорі не працює належним чином або є биті пікселі, або, можливо, вони «загинули» повністю. У разі «загибелі» пікселів ви просто побачите чорний екран і не побачите мерехтливого світла.
Ще одна поширена причина - надто сильне нагрівання телевізора. Відключіть його повністю від мережі та спробуйте ввімкнути знову через деякий час. Якщо лінії все ще на місці, тоді буде потрібна допомога фахівця. Не звернувши уваги на поломку вчасно, це посилить ситуацію і ви можете зіткнутися з тим, що телевізор не вмикається.
Зображення є, але немає звуку
Якщо телевізор не видає звуку, можливо, ви маєте справу з серйознішою проблемою. Але поки що не турбуйтеся, тому що це може бути простий збій параметрів, які можна виправити. Перейдіть в налаштування звуку, уважно ознайомтеся з ними та при необхідності виправити все, що видається недоречним. Наприклад, чи правильна звукова схема вибрано.
При підключенні зовнішньої акустичної системи ретельно перевірте дроти, щоб переконатися, що нічого не бовтається. Якщо все на місці, вам слід перевірити всю систему, тому що може бути проблема зі звуковою платою у телевізорі.
Є звук, але немає зображення
Буває так, що телевізор вмикається, але не показує і ця проблема може виявитися складнішою за попередню, тому що від вас мало що залежить, і ви практично не можете зробити щось для того, щоб повернути зображення. Єдине, що ви можете спробувати зробити – встановити максимально можливу яскравість та контрастність. Якщо ви бачите якісь перешкоди на екрані, то вам нічого не допоможе визначити, що з ними дійсно не так. Можливо, настав час викликати фахівця.
Відсутність харчування
Хоча це звучить серйозніше, але ця проблема іноді не є такою. Ймовірно, це відбувається просто через відключення живлення телевізора. Помилка могла бути висмикнута вилка або спрацював автоматичний вимикач. Запобіжник також може перегоріти, тому якщо ви перевірили всі з'єднання, не забудьте також уважно подивитися на вилку та запобіжник. Перед заміною переконайтеся, що основне джерело живлення не має проблем, оскільки це може пошкодити телевізор.
Якщо ви придбали дорогий телевізор, то непогано було б оформити хорошу страховку. В іншому випадку будь-яка заміна деталей або усунення проблеми може коштувати вам великі гроші, коли закінчиться термін гарантії на техніку. Вам навіть може знадобитися замінити телевізор, якщо не вдасться відремонтувати його.
Способи вирішення проблем із телевізором самостійно
Зіткнувшись із поломкою телевізора, є деякі дії, які ви можете зробити самостійно. Докладно ознайомтеся з варіантами вирішення проблеми без допомоги.
Спробуйте увімкнути його за допомогою кнопок на панелі
Якщо ваш телевізор не вмикається за допомогою пульта дистанційного керування, можливо, потрібно замінити батарейки, або, можливо, щось заважає або блокує інфрачервоний сигнал. Щоб з'ясувати, чи так, використовуйте кнопки на бічній або передній панелі кришки телевізора, щоб увімкнути його.
Перевірити харчування
Перевірте, чи телевізор підключено до розетки. Проблема може бути пов'язана з вилкою, а не телевізором. Щоб з'ясувати, чи так, підключіть інший прилад до розетки або під'єднайте телевізор до іншої розетки. Якщо живлення не працює, перевірте, чи запобіжник не спрацював. В іншому випадку вам потрібно буде звернутися до професіонала, щоб полагодити розетку. Якщо проблема в самому телевізорі, необхідно відремонтувати його.
Ваш телевізор може бути підключений до подовжувача, і, можливо, перегорів запобіжник. Щоб переконатися, підключіть телевізор безпосередньо до розетки. Отже, якщо ви зіткнулися з тим, що ваш телевізор не включається, не намагайтеся вирішити проблему самостійно, в тому випадку, коли проблема через відсутність живлення. Зверніться до майстра, щоб він професійним поглядом оцінив проблему і після цього вжив необхідних заходів.
Скидання налаштувань та калібрування
Якщо телевізор не вмикається, вимкніть його повністю, вийнявши штепсель з розетки. Зачекайте 30 секунд, а потім знову підключіть його та увімкніть. Це так зване скидання і після цього буде потрібно повторне калібрування телевізора.
Зв'яжіться з дистриб'ютором
Ваш телевізор може мати виробничий шлюб, який можна вирішити самостійно. Достатньо зв'язатися з магазином, де ви придбали техніку або безпосередньо з виробником, і ви можете отримати безкоштовний ремонт. Опишіть свою проблему та отримайте гарантійний ремонт.
Якщо ви зіткнулися із серйозною проблемою, яка потребує негайного вирішення, зв'яжіться з майстром, який проведе просту діагностику, щоб побачити, чи можна виправити поломку без серйозного втручання.
Не намагайтеся ремонтувати телевізор самостійно, якщо ви дійсно не впевнені, що робите. Все може піти не за планом, наприклад, є ризики замикання, ураження електричним струмом та багато іншого. Звертайтеся за допомогою висококваліфікованих інженерів, які усуватимуть поломки телевізора.
Запобіжні заходи для запобігання проблем та пошкоджень
Знати, що робити, якщо не включається телевізор – цього недостатньо. Є кілька порад, які допоможуть уникнути цієї проблеми. Це запобіжні заходи, які дозволять підтримувати телевізор у робочому стані.
Стрибки напруги - велика проблема для телевізорів та іншої сучасної електроніки. Захистіть телевізор за допомогою високоякісного пристрою захисту від перенапруги. Перепади трапляються не лише через літні грози та відключення електрики.
При запуску іншої техніки нерідко трапляється стрибок у решті вашої системи через високі енерговитрати. Навіть якщо один стрибок напруги не зламає ваш пристрій, але невеликі епізодичні стрибки напруги можуть з часом призвести до реальних пошкоджень.
Дотримуйтесь інструкцій виробника, щоб регулярно очищати екран і витирати пил із телевізора. Це дозволить уникнути попадання пилу у вентиляційні отвори. Звучить досить просто, але це дуже важливо. Ви можете використовувати антистатичну тканину та розчин, що чистить, щоб поверхня виглядала чистою.
Зберігайте та використовуйте телевізор у кімнаті з постійною вологістю та температурою. Якщо ви знаходитесь в будинку з клімат-контролем, це добре для техніки. Якщо у вас є вуличний телевізор, то зміни температури та вологості, ймовірно, значно скоротять термін служби вашої техніки.
Захистіть телевізор, щоб не втратити джерело розваг. Проте, якщо у вас ще виникають проблеми з телевізором, пам'ятайте, що виробники надають розширену гарантію на обслуговування техніки за додаткову плату.
Гарантія виробника вашого телевізора, швидше за все, не поширюється на деякі з найбільш поширених причин збоїв (несправності панелі та основної плати, стрибки напруги, вигоряння пікселів, пошкодження через перегрівання та вологість), тому розширені гарантії того варті.