Іноді справно працюючий кондиціонер перестає вмикатися. Оскільки такі неприємності зазвичай відбуваються в найспекотніші дні, щоб швидше відновити комфортну температуру в приміщенні, потрібно викликати майстра сервісцентру. У випадках, коли майстерня з ремонту кондиціонерів знаходиться далеко або черга на візит майстра у вашому регіоні розтягнулася на кілька тижнів, можна спробувати усунути деякі несправності самостійно.
Причини поломок з яких спліт-система не включається
Незважаючи на використання виробниками різних схемотехнічних та конструктивних рішень, причини відсутності реакції на команду включення практично однакові. Найчастіше це:
- відсутність напруги на вхідних клемах кондиціонера;
- несправність дистанційного пульта або ІЧ-приймача у внутрішньому модулі кондиціонера;
- пошкодження міжблочного електрокабелю;
- несправність керуючої плати;
- спрацьовування однієї із численних систем захисту.
Якщо ви ніколи не мали справи з електроустаткуванням, запрошуйте майстра сервісцентру з ремонту кондиціонера, оскільки некваліфіковане втручання в роботу приладу може погіршити ситуацію та призвести до серйозніших поломок.
Що робити, якщо кондиціонер не вмикається
Якщо після увімкнення спліт-системи нічого не відбувається і жоден з індикаторів на внутрішньому блоці не спалахує, перевірте наявність напруги в розетці. Це можна зробити тестером, мультиметром або ввімкнувши до неї інший електроприлад. Також уважно огляньте мережевий шнур кондиціонера на відсутність розривів, оплавлень або інших вад. Якщо напруга в розетці є, а на клеми внутрішнього модуля вона не надходить – замініть шнур живлення.
Якщо кондиціонер не бажає запускатися з ПДУ, але починає працювати після натискання кнопки “auto” на внутрішньому блоці, необхідно перевірити працездатність “дистанційки”. Замініть елементи живлення та спробуйте увімкнути/вимкнути прилад з пульта. Якщо кондиціонер не реагує на команди, можна перевірити працездатність пульта камерою мобільного телефону або цифрового фотоапарата. Для цього достатньо піднести передню частину пульта до об'єктиву. При натисканні будь-якої клавіші, через екран камери має бути блимання світлодіода. Якщо передача ІЧ сигналів відсутня – несправний пульт і заміна. За наявності на екрані імпульсних сигналів – найімовірніше несправність ІЧ-приймача, розташованого всередині кімнатного модуля. Для його ремонту запросіть майстра.
Ще однією несправністю, через яку може не включатися кондиціонер, є ушкодження міжблочного кабелю. Майстер перевіряє стан контактів з обох сторін (на зовнішньому та внутрішньому модулях). За потреби змінює кабель на новий.
При поломці електронної плати управління, спліт-система може вести себе непередбачено: включати не той режим, мимоволі вмикатися або вимикатися, а також не запускатися зовсім. Ремонт цієї плати в домашніх умовах неможливий, тому при підозрі на її поломку потрібно звернутися до майстерні.
Робота спліт-системи контролюється так званою системою самодіагностики, що захищає обладнання від складніших ушкоджень через якісь аварійні ситуації. При цьому кондиціонер зупиняється через спрацювання одного з елементів захисту:
- датчика тиску речовини у контурі;
- температурного датчика мотор-компресора;
- схеми контролю споживаного струму;
- інших елементів (залежить від моделі).
Під час аварійної зупинки на табло кондиціонера висвічується так званий код помилки. Розшифровку сервісних кодів для конкретної моделі можна знайти в посібнику користувача, у сервіс-описі або на інтернет-порталі виробника