Кондиціонер не включається: основні причини несправності

Кондиціонер не включається: основні причини несправності

Кондиціонер не включається: основні причини несправності

Зміст:

Викликати майстра

Наші майстри працюють з 9.00 до 21.00 без вихідних

Іноді справно працюючий кондиціонер перестає вмикатися. Оскільки такі проблеми зазвичай відбуваються в найспекотніші дні, щоб швидше відновити зручну температуру в приміщенні, необхідно викликати фахівці сервісцентру. У випадках, коли майстерня з ремонту кондиціонерів знаходиться далеко або черга на візит майстра у вашому регіоні розтягнулася на кілька тижнів, можна спробувати деякі несправності усунути самостійно.

Причини поломок через які спліт-система не включається

Незважаючи на використання виробниками різних схемотехнічних та конструктивних рішень, причини відсутності реакції на команду включення практично однакові. Найчастіше це:

  • відсутність напруги на вхідних клемах кондиціонера;
  • несправність дистанційного пульта або ІЧ-приймача у внутрішньому модулі кондиціонера;
  • пошкодження міжблочного електрокабелю;
  • несправність керуючої плати;
  • спрацьовування однієї із численних систем захисту.

Якщо ви ніколи не мали справи з електроустаткуванням, запрошуйте майстра сервісцентру з ремонту кондиціонера, тому що некваліфіковане втручання в роботу приладу може погіршити ситуацію і призвести до серйозніших поломок.

Что делать если кондиционер не включается

Що робити, якщо кондиціонер не включається

Якщо після увімкнення спліт-системи нічого не відбувається і жоден з індикаторів на внутрішньому блоці не спалахує, перевірте наявність напруги в розетці. Це можна зробити тестером, мультиметром або ввімкнувши інший електроприлад. Також уважно огляньте мережевий шнур кондиціонера на відсутність розривів, оплавлень або інших вад. Якщо напруга в розетці є, а на клеми внутрішнього модуля вона не надходить – замініть шнур електроживлення.

Якщо кондиціонер не бажає запускатися з ПДУ, але починає працювати після натискання кнопки “auto” на внутрішньому блоці, необхідно перевірити працездатність “дистанційки”. Замініть елементи живлення та спробуйте увімкнути/вимкнути прилад з пульта. Якщо кондиціонер не реагує на команди, можна перевірити працездатність пульта камерою мобільного телефону або цифрового фотоапарата. Для цього достатньо піднести передню частину пульта до об'єктиву. При натисканні будь-якої клавіші, через екран камери має бути блимання світлодіода. Якщо передача ІЧ сигналів відсутня – несправний пульт та підлягає заміні. За наявності на екрані імпульсних сигналів – найімовірніше несправність ІЧ-приймача, розташованого всередині кімнатного модуля. Для його ремонту запросіть майстра.

Ще однією несправністю, через яку може не включатися кондиціонер, є ушкодження міжблочного кабелю. Майстер перевіряє стан контактів з обох сторін (на зовнішньому та внутрішньому модулях). За потреби змінює кабель на новий.

При поломці електронної плати управління, спліт-система може вести себе непередбачено: включати не той режим, мимоволі вмикатися або вимикатися, а також не запускатися зовсім. Ремонт цієї плати в домашніх умовах неможливий, тому при підозрі на її поломку слід звернутися до майстерні.

Робота спліт-системи контролюється так званою системою самодіагностики, що захищає обладнання від складніших ушкоджень через якісь аварійні ситуації. При цьому кондиціонер зупиняється через спрацювання одного з елементів захисту:

  • датчика тиску речовини у контурі;
  • температурного датчика двигуна-компресора;
  • схеми контролю споживаного струму;
  • інших елементів (залежить від моделі).

При аварійній зупинці табло кондиціонера висвічується так званий код помилки. Розшифровку сервісних кодів для конкретної моделі можна знайти в посібнику користувача, в сервіс-описі або інтернет-порталі виробника.

 

Коментарі (0)


Додати коментар
Дозволені теги: <b><i><br>Додати новий коментар:


Викликати майстра

Наші майстри працюють з 9.00 до 21.00 без вихідних