Хлопки під час включення газової колонки. Причини та усунення

Хлопки під час включення газової колонки. Причини та усунення

Хлопки під час включення газової колонки. Причини та усунення

Зміст:

Як правило, газова колонка працює досить спокійно на всіх етапах свого функціонування. Так відбувається, якщо колонка правильно встановлена, введені правильні налаштування на панелі керування, сама колонка повністю справна. Отже, якщо в процесі експлуатації газової колонки відбувається сторонній шум, це є деякою несправністю. Мало того, якщо колонка при включенні видає бавовну, це може серйозно налякати. Бавовна може відбуватися під час розпалу після включення газової колонки.

Це явище стає можливим через скупчення газу в камері топки колонки. Але якщо причину бавовни при включенні колонки визначити досить просто, походження цієї причини може виявитися різним і в цьому випадку краще запросити досвідченого фахівця з ремонту газових котлів, які проведуть грамотну діагностику приладу.

Погана тяга

Отже, якщо бавовна при включенні газової колонки виникає через накопичений надлишок газу в камері топки, виникає цілком справедливе питання - чому ж цей надлишок не залишає топкову камеру і не виходить назовні через димар?

Насправді це дуже доречне питання, адже так і сталося б, якщо димар перебуває в нормальному стані і забезпечує хорошу тягу з видаленням усіх продуктів згоряння і надлишку газу, що скупчився в камері. Отже, якщо тяги в димарі немає або вона недостатня, газ з камери топки не виходить і при розпалі виробляється характерна бавовна. Перевірити тягу можна самостійно, робиться досить просто.

погана тяга в газовому котлі

Найбільш поширений спосіб розпалити сірник або запальничку і піднести полум'я до отвору димоходу. Якщо полум'я не змінює свого напряму, і воно стабільне, то тяги немає. Також можна прикласти аркуш паперу до того ж отвору, якщо він не прилипає, отже, тяги немає.

Найчастіше відсутність тяги в димарі пов'язана з його засміченням. У процесі експлуатації газової колонки на внутрішніх стінках димоходу накопичуються продукти згоряння, такі як сажа, смоли та інше. Крім цього в димар з вулиці може потрапляти всіляке сміття, гілки, листя та інше. Все це звужує прохідність у димарі, і тяга поступово знижується, у найважчих випадках прохід у димарі може бути повністю закоркований.

Щоб виправити ситуацію, димар необхідно прочистити.

Це можна зробити самостійно або запросити спеціаліста з що обслуговує компанії (наприклад, ЖЕК).

Розташування запальника

Нормальну та стабільну роботу газової колонки можна гарантувати лише тоді, коли її конструкція зберігає цілісність та початковий вигляд. Всі елементи, як внутрішні, так і зовнішні, обов'язково повинні правильно розташовуватися на тих місцях, які були передбачені виробником.

При будь-якому порушенні розташування будь-якого елемента правильна робота газової колонки ніким не може бути гарантована, обов'язково відбуватимуться порушення у функціоналі, подібні до тих, коли відбувається бавовна при включенні газової колонки. Одним із найбільш яскравих прикладів порушення цілісності конструкції колонки, через що в ній може відбуватися бавовна, є зміщення запальника.

Причому для цього зовсім не потрібно робити якийсь вплив на нього, зсув може статися природним шляхом у процесі експлуатації через вплив високої температури. Перевірити правильність розташування запальника зовсім не складно. Достатньо лише виміряти відстань між ним та пальником, оптимальним буде 4-5 мм.

Через тривалу дію високих температур, запальник може з часом зміститися вниз і відстань між пальником і запальником збільшується. Тому при включенні колонки може відбуватися бавовна, після чого немає навіть гарантії, що з'явиться полум'я.

Розташування запальника в газовому котлі

Щоб виправити ситуацію, необхідно відрегулювати розташування запальника згідно з початковою конструкцією газового котла. Щоб зробити це, необхідно встановити запальник на початкове місце, відкрутивши гвинт кріплення. Зробити це можна самостійно або запросивши майстра, якщо ви не впевнені у своїх можливостях.

Несправність або засмічення жиклера

У процесі експлуатації газової колонки засмічуватися може далеко не тільки димар, а й внутрішні елементи колонки. Не варто забувати, що газова колонка – це кліматичний прилад, що вимагає до себе уваги та регулярної профілактики. Якщо ігнорувати регулярну профілактику, згодом можна зіткнутися з більш-менш серйозними проблемами. Наприклад, якщо ви при включенні газової колонки чуєте бавовну, це може бути ознакою жиклера, що засмітився.

Стабільне та правильне горіння забезпечується ще й завдяки нормальному тиску газу при подачі на пальник. Ця норма тиску забезпечується через отвір у жиклері. Якщо воно засмічене, норма тиску порушується і відбувається бавовна під час увімкнення колонки. Зверніть увагу на полум'я після розпалу.

Якщо воно не стикається з краєм пальника, його верхня частина нестабільна, хилиться убік, це явна ознака засмічення жиклера. Щоб відновити нормальну роботу стовпчика, необхідно усунути засмічення. Робиться це за допомогою спеціального шила, діаметр якого збігається з діаметром отвору жиклера або можна використовувати дріт.

Несправність або засмічення жиклера

Варто пам'ятати, що при чистці жиклера в жодному разі не потрібно його демонтувати, він повинен залишатися на своєму місці. Очищення необхідно проводити дбайливо, щоб не пошкодити жиклера, інакше його потрібно замінити на новий. Також принагідно можна прочистити пальник, він теж може засмітитися. Для чищення пальника можна використовувати щітку. Після прочищення всіх елементів бавовна при включенні колонки більше не повинна турбувати.

Недостатньо повітря

Варто обов'язково розуміти, що для стабільної роботи газового обладнання, у тому числі й газової колонки, важливим є не тільки функціональний стан самого приладу, а й зовнішні фактори. Так, для нормальної роботи колонки дуже важливо, щоб у приміщенні, де вона встановлена, була нормальна циркуляція повітря та постійний його приплив.

Іншими словами, приміщення має добре провітрюватись. Якщо припливу повітря недостатньо, то при включенні колонки ми цілком можемо почути бавовну. На зовнішні чинники варто звернути особливу увагу, якщо бавовни при включенні колонки почали відбуватися, наприклад, відразу після монтажу нових металопластикових вікон або встановлення нових дверей, що ведуть до кімнати, де працює газова колонка. Припливу повітря перешкоджає герметичність нових вікон чи дверей.

Так, вікна повністю герметичні і, якщо вони постійно зачинені, повітря з вулиці не надходить. Між дверима та порогом рекомендований невеликий проміжок до 5 см, якщо його немає, то циркуляція повітря в приміщенні також порушується. Подібний ефект сучасних вікон та дверей слід усвідомлювати спочатку ще на етапі перед встановленням. Отже, потрібно подбати про наявність припливних клапанів на вікнах та наявність зазору до 5 см між дверним полотном і порогом. Це дуже важливо лише для приміщення, де встановлений газовий котел. Також можна встановити рекуператор, однак це дорожче рішення.

Якщо ви все-таки допустили помилку і встановлені вікна і двері, які перешкоджають нормальній циркуляції повітря, слід частіше відкривати їх на провітрювання або встановити той самий рекуператор.

Проблема з блоком живлення або розрядилися батарейки

Коли виникає будь-яка несправність будь-якого приладу, необхідно провести грамотну діагностику. Одним із найважливіших етапів діагностики є процес, коли майстер спостерігає за роботою несправного приладу (або його спробою роботи). Тому, якщо при включенні газової колонки чути бавовну, не варто передчасно панікувати, необхідно провести аналіз і поспостерігати за тим, за яких обставин виникає що лякає прояв.

Наприклад, нерідко відбувається так, що бавовна при включенні виникає після неприродно тривалого спрацьовування запальника. Спочатку ми чуємо клацання, потім бавовна, нерідко колонка зовсім не розпалюється, але іноді полум'я все ж таки з'являється.

Найбільш простим варіантом розв'язання такої проблеми може стати заміна елементів живлення. Якщо батареї сіли, вони не можуть дати стійку іскру, розпалювання може зовсім не відбуватися або відбуватися із затримкою, провокується бавовна при включенні колонки.

Батарейки, що сіли, необхідно замінити на нові та проблема з тривалим спрацьовуванням запальника і бавовною може виявитися вирішеною. Іншою несправністю, яка дещо складніше, є контакти мікроперемикача, що окислилися.

Проблема з блоком живлення газового котла

Він відповідає за передачу сигналу необхідність розпалити пальник при включенні крана. У цьому випадку найбільш грамотним рішенням буде повна заміна несправного мікроперемикача, адже його ремонт рідко виявляється доцільним. Крім мікроперемикача, несправним може бути регулятор тиску води. Його поломка також призводить до схожих проявів. Регулятор перевіряється за допомогою мультиметра, і якщо він виявляється несправним, то також замінюється, ремонт деталі недоцільний.

Підведемо підсумок

Явище, коли при включенні газової колонки відбувається бавовна, може серйозно налякати. Тим більше, що бавовна, залежно від причин її появи, може бути досить гучною. Упевнений, мало кого влаштує той факт, що бавовна відбуватиметься часто або зовсім при кожному включенні колонки. Отже, дуже важливо з'ясувати першопричину появи бавовни та усунути її. Основні причини, чому відбувається бавовна при включенні газової колонки:

· Погана тяга - засмітився димар сажею або зовнішнім сміттям, необхідно провести чищення;

· Розташування запальника – запальник зміщується під впливом температури, його необхідно встановити на початкове місце; · Несправність або засмічення жиклера - перешкоджає нормальній подачі газу, немає нормального полум'я, слід провести чистку жиклера; · Недостатньо повітря - робота газового обладнання вимагає хорошої циркуляції повітря в приміщенні, необхідно відновити нормальний приплив повітря;

· Проблема з блоком живлення або розрядилися батарейки – після діагностики потрібно замінити батарейки,

Викликати майстра

Наші майстри працюють з 9.00 до 21.00 без вихідних