Холодильник видає тріск: що робити?

Холодильник видає тріск: що робити?

Холодильник видає тріск: що робити?

Зміст:

Викликати майстра

Наші майстри працюють з 9.00 до 21.00 без вихідних

Холодильник - безсумнівно дуже важливий прилад у кожному будинку і якщо він починає неправильно поводитися, це стає підозрілим. Якщо Ваш агрегат видає тріск – це далеко не завжди свідчить про несправність. У цій статті ми докладно розберемо: чому холодильник тріщить і, що можна зробити в даній ситуації.

Коли тріск холодильника не є причиною поломки

Якщо Ви недавно придбали рефрижератор і він видає тріск, така поведінка не завжди свідчить про будь-яку несправність. При роботі агрегату відбувається зміна температур і тріск видається, як правило, пластиковою обшивкою, яка має властивість звужуватися при охолодженні і розширюватися при нагріванні. Приладу просто потрібен час, щоб увійти в нормальний режим роботи (3-7 днів) і тоді сторонні звуки зникнуть.

Слід також звернути увагу: чи викручені транспортувальні болти перед встановленням холодильника. Вони призначені для фіксації компресора та амортизаторів, якщо їх не викрутити, амортизація деталей виконуватися не буде і прилад дуже голосно тріщатиме і гудітиме. Крім того, якщо не викрутити транспортувальні кріплення і не звертати увагу на сторонні звуки, що видаються холодильником - це може призвести до його в поломці, яка не відноситься до гарантійного випадку, отже, ремонт холодильника буде платним і слід зазначити не дуже дешевим. Як демонтувати болти докладно вказано в інструкції з експлуатації приладу.

Ще один випадок, коли холодильник видає тріск – це його неправильне встановлення. В цьому випадку необхідно відзначити, що прилад повинен бути встановлений за рівнем (рівно, без нахилу та перекосу), якщо цього не зробити, не виключено, що агрегат видаватиме тріск, гул і навіть гуркіт. Тому встановлюйте холодильник рівно, скориставшись будівельним рівнем, щоб уникнути непотрібних проблем та сторонніх шумів.

Якщо нічого з вищезгаданого не відноситься до Вашої ситуації і холодильник, як і раніше, видає тріск, слід шукати причину несправності.

Причини, через які холодильник тріщить

Перш ніж викликати майстра з ремонту, можна спробувати розібратися самостійно: чому тріщить холодильник. Такій поведінці агрегату можуть бути кілька видів несправностей:

 • розбовталися кріплення амортизаторів компресора;
 • зношені амортизатори;
 • несправність двигуна-компресора;
 • несправність пускозахисного реле;
 • вихід із ладу термостата;
 • погане кріплення конденсатора (решітка розташована на задній стінці холодильника);
 • ледь чіпляється за вентилятор (у холодильнику no frost).

Отже, причини, через які холодильник може видавати тріск перераховані, тепер докладно розглянемо симптоми та усунення кожної з них.

Розбовтані кріплення амортизаторів компресора

Якщо при запуску двигуна і протягом всієї роботи Ви чуєте звуки схожі на гуркіт і тріск, слід перевірити кріплення амортизаторів. Справа в тому, що в процесі тривалої експлуатації та постійних вібрацій болти, які кріплять амортизатори на компресорі могли послабитись і деталі просто стикаються один з одним, тим самим видають стукіт і тріск.

Щоб усунути неполадку, достатньо озброїтися хрестовою викруткою, повернути холодильник задньою стінкою до себе і відрегулювати кріплення амортизаторів і компресора, після чого тріск повинен зникнути.

Зношені амортизатори

Якщо тріск чути в задній частині холодильного обладнання, а кріплення компресора і амортизатори в нормі, слід звернути увагу на самі амортизатори. Коли холодильник прослужив досить довгий час, можливо має знос даних деталей. Якщо амортизатори бовтаються або відлетіли від компресора, слід зробити їх заміну на нові. У разі, якщо у Вас відсутній відповідний досвід, найкраще звернутися до сервісного центру, де Вам обов'язково допоможуть.

Несправність двигуна компресора

Якщо агрегат тривалий час працював справно і раптом почав видавати тріск, який чутно особливо ночами, слід звернути увагу на такі моменти:

 • компресор запускається з тріском і за короткий час перестає працювати зовсім;
 • температура у камері підвищена.

Коли ці ознаки мають місце - це свідчить про те, що двигун вийшов з ладу. На жаль, ця деталь не підлягає ремонту і її необхідно замінити. У цьому випадку доведеться звертатися до майстра, тому що заміна компресора спричинить заправку приладу холодоагентом, а для цього необхідно спеціальне дороге обладнання.

Несправність пускозахисного реле

Діагностувати таку поломку найкраще за допомогою тестера, але при цьому необхідно дістатися самого реле. Найлегше зрозуміти несправність за зовнішніми ознаками:

 • холодильник видає тріск, а компресор не запускається;
 • світло в камері не вмикається;
 • температура у камері підвищується.

Коли всі ці ознаки мають місце, слід спочатку все-таки скористатися тестером і перевірити мотор на наявність опору, якщо він справний, значить вийшло з ладу пускозахисне реле. Щоб усунути несправність, слід замінити деталь на нову, для цього краще звернутися до майстра.

Вихід з ладу термостату

Коли в камері температура підвищується, а компресор зовсім не намагається запуститися або працює безперервно, а в холодильній камері дуже низька температура, при цьому холодильник тріщить - це свідчить про несправність термостата. Цей елемент призначений для регулювання температури холоду та подачі команди увімкнення та вимикання компресора, отже якщо він вийшов з ладу нормальна робота холодильника забезпечена не буде. Для усунення несправності рекомендується звернутися до майстра з ремонту даного виду техніки, який здійснить заміну термостата.

Погане кріплення конденсатора

Конденсатор - грати розташовані на задній стінці холодильника, виглядають вони як змійовик виконаний з тонких трубок. У процесі експлуатації агрегату відбуваються вібрації, які можуть спровокувати послаблення кріплень конденсатора, в результаті чого холодильник при роботі компресора буде видавати тріск, який більш чітко чутний ночами. Для того, щоб визначити, чи це дійсно кріплення конденсатора, достатньо під час роботи компресора і тріску, що явно чує, спробувати обережно притиснути решітку до приладу. Якщо причину знайдено, необхідно розвернути холодильник задньою стінкою до себе та підкрутити болти, які кріплять конденсатор. З цією несправністю Ви можете справитися самостійно.

Тріщить холодильник із системою охолодження no frost

Якщо у Вас холодильник із системою охолодження no frost сильно тріщить, це не завжди свідчить про його несправність. Справа в тому, що в таких холодильниках, будь то Indesit Samsung або агрегати іншої марки, є вентилятор, біля якого з часом може намерзати лід. Саме льоду може бути причиною тріска приладу, при цьому звук видає не сам холодильник, а саме вентилятор. Вся справа в тому, що при утворенні льоду, лопаті вентилятора можуть чіплятися за неї, завдяки чому і видаватиметься сильний тріск.

Вирішення в цій ситуації досить просте: достатньо зробити повне розморожування рефрижератора (10-12 годин) і проблема буде вирішена. Однак, слід звернути увагу, якщо через короткий час лід намерзає знову і тріск відновлюється, необхідно звернутися до фахівця, адже така поведінка для холодильників no frost є неприродною і може свідчити про вихід з ладу нагрівального елемента або випарника.




Коментарі (0)


Додати коментар




Дозволені теги: <b><i><br>Додати новий коментар:


Викликати майстра

Наші майстри працюють з 9.00 до 21.00 без вихідних