Як розморозити холодильник із системою No Frost?

Як розморозити холодильник із системою No Frost?

Як розморозити холодильник із системою No Frost?

Зміст:

Викликати майстра

Наші майстри працюють з 9.00 до 21.00 без вихідних

Одним із найбільш спірних питань про побутову техніку, а конкретніше про холодильники, полягає у питанні про те, як часто необхідно його розморожувати. У деяких випадках суперечка може полягати і зовсім про необхідність розморожування. У цьому випадку йдеться про холодильники із системою заморозки No Frost.

Холодильники із системою No Frost є найсучаснішими, саме таку систему заморозки використовують у своїх виробах найпопулярніші виробники, наприклад, Samsung, LG, Bosch та інші. Існує думка, що особливості системи No Frost дозволяють їм обходитися без розморозки протягом усього терміну експлуатації. Але чи це так?

Чи може холодильник знижувати температуру до мінімальних меж, особливо в морозилці, і при цьому не потребуватиме розморожування? Давайте розумітися!

Що таке система No Frost? Який принцип розморожування?

принцип работы системы no frost

Почнемо з найцікавішого. Система No Frost зовсім не однакова, вона може бути різною. Найголовніші типи такої системи – Full No Frost та комбінована система. У першому варіанті випарник знаходиться за стінкою морозильної камери та обслуговує холодильник та морозильне відділення одночасно. Охолодження в камерах відбувається через спеціально призначені повітряні канали.

Охолоджене повітря надходить доти, доки не будуть перекриті заслінки, які спрацьовують при досягненні заданої температури. У процесі такої роботи на випарнику може утворитися наєднання і в цей момент потрібне розморожування. Проводити вручну розморожування не потрібно, сучасні холодильники обладнані ТЕНом відтайки.

Коли відбувається наєднання на випарнику, нагрівач включається, випарник розморожується, а волога йде через дренажну трубку в спеціальний резервуар, що знаходиться над компресором. Вся волога у ньому випаровується.

Відповідно, можна зробити висновок, що система Full No Frost не розморожується вручну, адже в холодильнику намерзь або наєднання не утворюються, а морозилка розморожується системою відтайки завдяки роботі нагрівача.

У комбінованих холодильниках передбачено використання крапельної системи у відділенні холодильника та No Frost у морозилці. У такому випадку в холодильнику використовується окремий випарник, який охолоджує відділення. При досягненні заданої температури компресор відключається, відбувається відтавання камери. Усередині холодильника на стінці з'являються крапельки, які йдуть через дренажний отвір і потрапляють у резервуар компресора.

Морозильна камера розморожується завдяки періодичному включенню нагрівача відтайки, відповідно до наєднання, намерзи або «шуби» в ній не буде.

Таким чином, робимо висновок, що холодильники з комбінованою системою не потребують ручного розморожування, оскільки весь процес відтайки у них автоматизований.

Однак, у деяких випадках у морозилці холодильника із системою No Frost може утворитися серйозний шар снігу або криги, а сам холодильник покривається інеєм. В цьому випадку знадобиться розморожування агрегату, але це одночасно є ознакою поломки холодильника, несправності одного з його вузлів.

Несправність системи відтайки холодильника

ремонт системы оттайки холодильника

У холодильниках із системою No Frost спровокувати необхідність розморожування може несправна система відтайки. Однак, розморожуючи холодильник, вам не вдасться вирішити проблему, а лише тимчасово повернути нормальне функціонування. Відповідно, потрібно з'ясувати першопричину поломки та усунути її.

Поломка системи відтайки виявляється так:

у морозилці замерз випарник, на стіні з'явився лід, сніг;
температура в морозилці вища, ніж задана у налаштуваннях холодильника, але залишається нижчою за 0°С;
при поломці системи відтайки, холодильник може працювати зовсім;
якщо холодильник розморозити, він буде працювати нормально, але за кілька недель намерзь і наповнення повторюється і знову потрібно розморожування.
Система відтайки у холодильнику складається із сукупності елементів. Несправність та непрацездатність одного з них порушує процес автоматичного розморожування холодильника No Frost.

Особливу увагу при діагностиці поломки та огляду холодильника слід звернути на ТЕН випарника, адже саме він відповідає за своєчасну відтайку. Також слід перевірити таймер відтайки, датчик увімкнення відтайки та термоплавкий запобіжник.

У разі виявлення поломки одного з елементів системи відтаювання, потрібна повна заміна непрацездатного елемента на новий. Роботу такого характеру повинен проводити досвідчений майстер, оскільки ремонт холодильника, а саме системи відтайки, передбачає втручання у конструкцію та важливі елементи холодильного агрегату в цілому.

Майстер зможе точно визначити першоджерело поломки, замінити непрацюючу деталь та повернути холодильнику працездатність.

Засмічена дренажна система

чистка дренажной системы холодильника

При правильній роботі системи відтайки вода, що розтанула, повинна йти з морозильного відділення по дренажній трубці в резервуар, який знаходиться над компресором. Там вона природно випаровується. Однак, часом трапляється так, що вода не може нормально йти дренажним каналом, через його засмічення. У такому випадку в морозильній камері може з'явитися наєднання і знадобиться розморожування.

Зрозуміти, що дренажний канал засмічений можна за кількома ознаками:

у нижній частині морозилки з'явилося наєднання - вода не може йти по дренажу в резервуар над компресором через засмічення, тому накопичується під обшивкою морозильної камери. Через низьку температуру вода замерзає, з'являється наєднання;
вода тече під холодильник – у деяких випадках трапляється «протікання», під холодильником утворюються калюжі. Це не провокує необхідність розморожування холодильника No Frost, але завдає певних незручностей.
Засмічитися канал може з різних причин. До нього можуть потрапляти невеликі частини продуктів, крихти, сміття. Все це здатне призвести до непрохідності тонкого каналу. Перевірити дренаж на засмічення досить легко, це може зробити навіть непідготовлений юзер.

Для перевірки знімаємо задню панель морозилки та вливаємо в дренаж половину склянки води. У результаті вода має з'явитися у резервуарі над компресором. Якщо цього не відбувається, і вода не йде, значить відбувся засмічення і його необхідно прочистити.

Щоб прочистити дренажну систему, потрібно скористатися спринцівкою. До неї набираємо теплу воду і, таким чином, пробиваємо засмічення. У найскладніших випадках може знадобитися використання тонкого дроту для очищення дренажної трубки. Діяти необхідно обережно, щоб не пошкодити дренажний канал.

Як доглядати холодильник з системою No Frost?

Як ми з'ясували, якщо ваш холодильник має систему заморозки No Frost і при цьому він повністю справний, розморожувати такий холодильник не потрібно зовсім. Однак це не означає, що догляд за холодильником повністю скасовується. Періодично необхідно зробити повне прибирання холодильника, помити його та провести інвентаризацію продуктів, щоб виявити забуті та зіпсовані.

Правильно прибрати в холодильнику можна так:

  • відключаємо холодильник із розетки – робити прибирання у включеному холодильнику категорично не можна;
  • всі продукти виймаємо – миття холодильника краще проводити, коли продуктів у ньому мало, немає швидкопсувних;
  • всі знімні елементи всередині холодильника необхідно дістати – полички, грати, балкони на дверцятах знімаємо та моїм спеціальним засобом для чищення холодильника;
  • перш ніж мити камери холодильника, потрібно протерти їх сухою ганчіркою – це дозволить зібрати зайве сміття та крихти, видалити вологу конденсату;
  • помити камери холодильника можна розчином теплої води з милом або спеціальним засобом для миття холодильника;
  • отвори для вентиляції також потрібно прочистити – для цього зручно використовувати ватяні палички;
  • знову протираємо холодильник сухою ганчіркою, щоб видалити залишки миючого засобу і вологу, залишаємо холодильник на кілька годин з відкритими дверцятами, щоб він остаточно висох після миття;
  • встановлюємо полички, грати, балкони на дверцята на своє місце, закриваємо холодильник і вмикаємо його на годину-півтори без завантаження продуктами - так він швидше набере потрібну температуру;
  • завантажуємо холодильник продуктами та продовжуємо користуватися.

Проводити регулярне прибирання холодильника досить важливо, адже якщо цього не робити, може засмічитися дренажний канал, що призводить до вкрай неприємних та незручних процедур чищення.

На завершення

Система No Frost у холодильниках буває двох типів – повний No Frost, який зустрічається в сучасних холодильниках найчастіше, та комбінована система, яка поєднує в собі крапельну та «суху» системи заморозки. Обидва варіанти не мають на увазі необхідність розморожування, ця процедура в холодильниках No Frost відбувається автоматично.

Але відбувається вона лише у справних і правильно працюючих холодильниках. При поломках системи відтайки або засмічення дренажного каналу в морозильній камері холодильника може утворитися лід або шар інею. У цьому випадку необхідно розморозити холодильник і усунути причину поломки, інакше з'являтиметься знову.

Як основний засіб профілактики та догляду за холодильником No Frost слід застосовувати регулярне вологе прибирання з відключенням холодильника на кілька годин.

Викликати майстра

Наші майстри працюють з 9.00 до 21.00 без вихідних